fbpx

Wybór drewnianej podłogi do całego domu

Decydując się na budowę domu, drewnianą podłogę wpisałam jako pierwszą pozycję na liście must have.

Już w poprzedniej nieruchomości, w naszym mieszkaniu w Łodzi, podczas remontu zdecydowaliśmy się na drewnianą podłogę. Nie wyobrażałam sobie naszego domu z panelami, ale to nie był koniec moich marzeń jeśli chodzi o Deskę Barlinecką.

Myśląc o podłodze w domu od razu wpadłam na pomysł, aby projekt objął cały dom. Tak. Nie tylko salon, czy pokoje. Dokładnie cały dom, z wyłączeniem łazienki. Wiele osób, z którymi rozmawiałam o moim projekcie, poddawało w wątpliwość drewnianą podłogę w holu wejściowym czy korytarzu. Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak drewniana podłoga w kuchni.

Ja się nie wahałam. Przede wszystkim dlatego, że widziałam takie realizacje i każdy z użytkowników powtarzał mi, że podłoga drewniana w kuchni to żadna dodatkowa uciążliwość.

Kochamy drewno od zawsze. W naszym domu zdecydowaliśmy się na wiele elementów wykończeniowych wykonanych z drewna. Między innymi drzwi, parapety, półki, meble.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na drewnianą podłogę w całym domu? Przecież mogliśmy ją położyć wyłącznie w salonie i sypialniach. Argumentów było kilka. Zacznijmy od tych technicznych. Nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań do zastosowania Deski Barlineckiej w całym domu. Odpowiednia impregnacja i pielęgnacja tego rodzaju podłogi z powodzeniem pozwala bezpiecznie ją eksploatować w przedpokoju czy kuchni. Ponadto, zyskaliśmy wspaniały efekt jednolitej podłogi. Nie ma żadnych łączeń, listew czy przerw dylatacyjnych.

DREWNIANA PODŁOGA W KUCHNI

Jak wspomniałam, decyzja o położeniu drewnianej podłogi w kuchni, wzbudziła dużo emocji i pojawiły się pytania, na które odpowiedzi szukałam u specjalisty firmy Barlinek.

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy podłoga sprawdzi się w takim wnętrzu jak kuchnia, z uwagi na częsty kontakt z wodą? Czy się nie odbarwi i nie zniszczy przez zachlapywanie, rozlewanie płynów?

I w odpowiedzi, należy sobie zadać pytanie: W jakim miejscu najszybciej wycieramy rozlany płyn, zupę czy inną ciesz? Właśnie w kuchni! To tutaj, podczas gotowania, zmywania czy sprzątania, najszybciej pozbędziemy się niechcianej wody z podłogi!

Więcej praktycznych obaw może pojawić się względem takiego rozwiązania w pokoju dziecka, które rozlawszy sok, nie poinformuje nas o tym i plamę znajdziemy po czasie.

Na jaką podłogę drewnianą się zdecydowaliśmy? Na Deskę Barlinecką z kolekcji Tastes of Life w kolorze dąb Toffee Grande. Wybraliśmy deskę wykończoną olejem naturalnym.

Skąd taka decyzja? Do wyboru mamy deskę lakierowaną lub olejowaną. W naszym przypadku decyzja o wyborze deski pokrytej fabrycznie olejem naturalnym, była podyktowana możliwością samodzielnej konserwacji i ewentualnych napraw. Jest ona również bardzo prosta w pielęgnacji.

Drugim, najczęściej zadawanym pytaniem o drewnianą podłogę w kuchni, jest to, czy się nie odbarwia po wylaniu np. soku. Spieszę z odpowiedzią – nie, jeśli go wytrzemy. Deska Barlinecka jest impregnowana przez producenta (lakier, olej, olej UV) i nie wchłania cieszy jak surowe drewno.

Nie rzadziej niż o kontakt z wodą i plamy po soku, Czytelnicy i Widzowie pytali nas, co w przypadku gdy plama lub odbarwienie już się zdarzy. Jeśli na przykład wytrzemy sok po czasie? Jest i na to rozwiązanie, o którym poniżej.

JAK DBAMY O PODŁOGĘ W KUCHNI?

Jak w praktyce sprawdza się Deska Barlinecka w kuchni? Czy wykonujemy na niej jakieś specjalne zabiegi?

Deska Barlinecka sprawdza się świetnie. W moim odczuciu niczym nie różni się od innego wykończenia. Bez względu na to, czy zdecydujecie się w kuchni położyć panele czy terakotę, będą one wymagały wycierania, mycia i pielęgnacji. Dokładnie tak samo jest w przypadku Deski Barlineckiej.

W praktyce, deska w kuchni została zaimpregnowana przez producenta. Dodatkowo, przed wprowadzaniem się do domu, położyliśmy na niej warstwę preparatu Wax Care plus (podobnie, jak w całej nieruchomości) i czynność tą powtarzamy w kuchni co trzy miesiące.  Co tydzień, podczas sprzątania domu, podłoga w kuchni jest zabezpieczana preparatem do codziennej pielęgnacji Wash Care.

Obydwa środki stosuje się w bardzo prostu sposób. Wash Care to preparat, który rozcieńczamy wodą i myjemy nim podłogę dobrze wyciśniętym mopem. Wax Care plus nakładamy na podłogę bawełnianą szmatką. Czynności są łatwe i szybkie. Nie stanowią żadnego utrudnienia w regularnym sprzątaniu domu.

Jeśli zdarzy nam się jednak zapomnieć o rozlanym soku, lub powstanie plama po rozlanej oliwie nie wytartej od razu, w zanadrzu czeka Magic Cleaner – specjalny preparat do gruntownego czyszczenia.

Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości dotyczące decyzji o położeniu drewna w kuchni. My jesteśmy zachwyceni efektem i zaskoczeni brakiem jakiejkolwiek uciążliwości. Polecamy Wam to rozwiązanie!

 

autor: Paula Adamska-Drubkowska/ refreszing.pl  www.refreszing.pl

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: