fbpx

Leśne inspiracje

O tym, że w naturze znajdziemy najwięcej inspiracji wie każdy. Nie każdy jednak dostrzegł jak duży potencjał tkwi w rzeczach stworzonych przez samą naturę.

Obecnie zauważamy powrót do natury w każdy aspekcie, a jeśli szukamy czegoś naprawdę oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju, powinniśmy właśnie zacząć się rozglądać za dodatkami do wnętrz podczas każdego spaceru. Wiele twórców szuka specjalnie wygiętych korzeni, konarów drzew by móc z nich stworzyć unikatowe przedmioty. Drewno ma to do siebie, że świetnie komponuje się w każdym stylu wnętrza.

Wyjątkowo ciekawie prezentuje się jednak drewno, które nie jest poddawane zbyt dużej obróbce. Sprawia wrażenie, że przed chwilą zostało przyniesione z lasu. Takie drewno jest niezwykle eleganckie i naturalne. I wykonać z niego można naprawdę niezwykłe przedmioty.

Drzewa jako takie mogą być obecne w naszych domach również w innej formie…. W pewnym momencie nowoczesne wnętrza zrezygnowały z tapet, to powracają one jednak w całkowicie nowym wydaniu. Popularne stało się malowanie ścian ze względów zarówno estetycznych, jak i samej wygody dla użytkownika. Powraca jednak trend wykańczania wnętrz z akcentem tapety. Powinien to być jednak przemyślany zabieg, który nie sprawi, że nasze pomieszczenia będą przytłumione przez kolory i wzory, a jedynie delikatnie urozmaicone i dopieszczone. Modne stają się więc różnego rodzaju wzory

Fototapety, obrazy, dekoracje związane z lasem to dodatki, które muszą znaleźć się w każdym modnym mieszkaniu. Oprócz samego motywu drzew i liści na topie będzie również surowe, naturalne drewno.

Autor: Barlinek Instytut of Design / zdjęcia: Pinterest

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: