fbpx

ZEGAR ŚCIENNY – PRAKTYCZNA DEKORACJA

Zegar ścienny to standardowy element wyposażenia wnętrza. Zadbaj o to, by był nie tylko funkcjonalny, ale i piękny. Na rynku dostępne są zegary ścienne, które będą pasowały do aranżacji w różnym stylu – od klasycznych zegarów drewnianych, po nowoczesne, minimalistyczne zegary ścienne naklejane.

Dziś funkcja praktyczna zegara ściennego schodzi na dalszy plan. Przedmiot ten pełni przede wszystkim rolę niebanalnej dekoracji. We wnętrzach wykorzystujemy zwłaszcza zegary z tarczą i wskazówkami, choć w nowoczesnych aranżacjach czasem pojawiają się też zegary elektroniczne. Na ostateczny wygląd pomieszczenia wpływa nie tylko design, ale i również wielkość czasomierza.

DUŻY ZEGAR ŚCIENNY DO KLASYCZNYCH WNĘTRZ

Wielkość zegara ściennego powinna być dostosowana do rozmiaru wnętrza. W małych pokojach najlepiej sprawdzą się klasyczne zegary ścienne z tarczami o niewielkim promieniu. Natomiast w przestronnym salonie albo salonie łącznym z kuchnią, można sobie pozwolić na zawieszenie dużego czasomierza, który będzie stanowił istotny element aranżacyjny. Na rynku dostępny jest ogromny wybór zegarów ściennych klasycznych. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim drewniane zegary z kukułką, zegary ze szklaną tarczą oraz zegary z drewna czy metalu.

MINIMALISTYCZNY ZEGAR ŚCIENNY NAKLEJANY DO NOWOCZESNYCH ARANŻACJI

Czy zegar ścienny sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu? Oczywiście. Designerski zegar znajduje się w ofercie wielu projektantów. W ostatnim czasie modne są zegary ścienne z tarczą przypominającą beton architektoniczny lub te z minimalistyczną tarczą z drewna, którą można dopasować do drewnianej podłogi. Ciekawie prezentują się również zegary ścienne z tarczą ze wzorem w stylu origami oraz takie będące dziełem metaloplastyków – wtedy czasomierz przypomina misterną, metalową kompozycję. Innym pomysłem na duży zegar w nowoczesnym wnętrzu są zegary ścienne naklejane. Charakteryzują się one tym, że poszczególne elementy się ze sobą nie łączą. Jedna naklejka obejmuje mechanizm zegara wraz ze wskazówkami, a kolejne odzwierciedlają pozostałe elementy cyferblatu. Zegar ścienny naklejany jest łatwy w montażu. Co więcej, to ozdoba, która występuje w dziesiątkach wzorów.