fbpx

Hamak brazylijski czyli hit ostatnich sezonów

Hamaki kojarzą się z błogim odpoczynkiem, najczęściej w otoczeniu natury. Jednak ostatnie lata pokazały, że co raz liczniej pojawiają się one również w domach.

hamak-brazylijski-w-domu

Hamak brazylijski to oryginalne i modne siedzisko, jednak zastanawiając się nad ich kupnem, należy poznać wszystkie pozytywne i negatywne strony jego posiadania. Głównym plusem jest wygoda oraz design. Dzięki podwieszonej formie, hamak idealnie dopasowuje się do naszej sylwetki, a jego wygląd upiększa nasze wnętrze. Jest również bardzo praktyczny – pasuje zarówno do środka domu, jak i do ogrodu. Minusami są na pewno problematyczny montaż i demontaż, który może pozostawić inwazyjne ślady na naszym suficie. Dodatkowo hamak brazylijski jest siedzeniem jednoosobowym, w przeciwieństwie do tradycyjnych.

hamak-brazylijski
HAMAK W POKOJU CZY OGRODZIE?

To pytanie należy zadać sobie na początku naszej podróży z tymi siedziskami, ponieważ nie każdy materiał nadaje się do użytku na dworze. Do ogrodu poszukujemy głównie hamaków wykonanych z poliestru, nylonu czy też jedwabiu. Hamaki do domu natomiast nie mają kryteriów materiałowych.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że hamak brazylijski potrzebuje znacznej przestrzeni, aby swobodnie z niego korzystać. Nie powinien on służyć jako miejsce do zabawy, dlatego hamak w pokoju dziecka to nie najlepszy pomysł. Musimy mieć pewność, że siedzisko nadmiernie nie obciąży nam sufitu. Pamiętajmy również o odpowiednim montażu. Otwory powinny mieć od 1,1 cm do 1,5 cm szerokości, a sam hamak powinien znajdować się w odległości co najmniej 20 cm od sufitu.

Należy pamiętać, że pomimo mody, nasz hamak w pokoju powinien nadal stanowić spójną całość z naszym wystrojem. Jeśli jego wygląd lub kolor nie pasuje do naszej aranżacji, możemy rozważyć umieszczenie go w ogrodzie bądź na tarasie.

hamak-brazylijski-2
JAKI HAMAK WYBRAĆ?

Brazylijski hamak jest teraz w modzie jednak na rynku możemy znaleźć wiele innych ofert np. hamak tradycyjny, hamak typu koko, podwieszany fotel oraz hamaki przeznczone do użytku dla dzieci.