fbpx

MOTYWY ROŚLINNE – JAK ZAARANŻOWAĆ NIMI WNĘTRZA?

Motywy roślinne w ostatnich latach zdobyły ogromną popularność. Botaniczne wzory podbiły nie tylko branżę modową, ale także zajęły stałe miejsce w naszych wnętrzach. Wielkie liście monster, egzoteryczne palmy i efektowne kwiatowe kompozycje dodają wnętrzom wyjątkowego charakteru, wprowadzając do nich harmonię.

MOTYWY ROŚLINNE NA ŚCIANĘ

Roślinne dekoracje są naprawdę na topie. Można znaleźć je na tapetach, meblach i tkaninach, które wykorzystujemy we wnętrzach. Botaniczny print może zdominować aranżację lub stać się dodatkiem, który efektownie ją wykończy. Kwiaty i liście najczęściej pojawiają się na ścianach. Tapeta lub fototapeta z motywem roślinnym pokrywa jedną ze ścian, podczas gdy pozostałe pomalowane są na biało albo na delikatny, subtelny kolor. Botaniczna ściana świetnie sprawdzi się w salonie i sypialni. Motywy roślinne doskonale wyglądają też w łazience.

TKANINY W BOTANICZNE WZORY

Dobrym pomysłem na stylowe wykończenie wnętrza będzie wzbogacenie go o tkaniny z botanicznym motywem. Takie materiały dobrze prezentują się zwłaszcza w pomieszczeniach pełnych roślin. Drobna łączka, kwiatowe kompozycje i motywy roślinne mogą pokrywać tapicerkę mebli i zasłony. Najmodniejsze wzory to duże, skalowane liście nadrukowane na jasnym materiale. W aranżacjach wnętrz wykorzystywane są również artystyczne kwiaty nadrukowane na ciemnej tkaninie oraz kompozycje w ludowym klimacie. Możesz też przeprowadzić metamorfozę wnętrza za pomocą dodatków. Wybierz poszewki na poduszki i dodatki w skalowane liście i kwiaty. To najlepszy sposób na to, by szybko odmienić przestrzeń.

DO JAKIEGO STYLU PASUJĄ ŚCIANY W MOTYWY ROŚLINNE?

Botaniczny wzór jest uniwersalny i ponadczasowy. Można zaryzykować stwierdzenie, że pasuje do każdego stylu. Najlepiej jednak współgra z aranżacjami w klasycznym i nowoczesnym klimacie. Ściana z roślinnym motywem to doskonałe tło do wyeksponowania lekkich mebli wypoczynkowych, kontynentalnego łóżka czy secesyjnej szafki. Ściany w botaniczne motywy bardzo dobrze komponują się z naturalnymi elementami aranżacji wnętrz. Zielone liście i kwiaty dobrze będą współgrały z podłogą z naturalnych desek. Co ważne, możesz wybrać drewno w jasnej lub ciemnej tonacji. Dobrze jednak, by podkreślić naturalny wymiar podłogi, eksponując jej rysunek oraz piękno słojów.