fbpx

KOMINKI NOWOCZESNE – ARANŻACJE

Kominki nowoczesne coraz częściej goszczą w naszych wnętrzach. Ich bryły zachwycają prostotą. Są to zarówno klasyczne kominki z wesoło trzaskającymi polanami, jak i kominki gazowe oraz kominki elektryczne. Dzięki temu, że na rynku dostępne jest kilka typów modeli, kominek można postawić nawet w małym mieszkaniu w bloku. Jak to możliwe? Podpowiadamy ciekawe rozwiązania aranżacyjne

NOWOCZESNY KOMINEK W SALONIE

Kominki bardzo dobrze wpasują się w klimat nowoczesnych aranżacji. Trzaskający ogień choć z pozoru może kojarzyć się z czymś rustykalnym, z pewnością doda charakteru również współczesnej aranżacji. Nowoczesne kominki do salonu mają proste formy. Zwykle składają się ze szkła i metalu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zabudowany kominek wmontowany w ścianę. Plusem takiego rozwiązania jest to, że kominek w czasie, gdy nie jest rozpalony, nie przyciąga wzroku. Nowoczesne kominki do salonu świetnie wpisują się w klimat wnętrz o naturalnym charakterze. Doskonale komponują się z drewnianą podłogą. W niektórych projektach odgrywają wręcz pierwsze skrzypce, a ich design zostaje podkreślony przez inne ozdobne elementy, takie jak dekoracyjne miejsce na składowanie polan czy instalacja eksponująca piękno drewnianych słojów.

KOMINKI NOWOCZESNE – GAZ CZY DREWNO?

Planujesz postawić nowoczesny kominek w salonie? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, który rodzaj wybrać. Możliwości jest kilka. Najpopularniejsza z nich to tradycyjny kominek opalany drewnem. Postawienie go wymaga dość dużych nakładów finansowych oraz dostosowania wentylacji do wymogów bezpieczeństwa. Ponadto należy mieć na uwadze to, że szyba kominka się nagrzewa, a samo palenie drewnem brudzi. Innym rozwiązaniem są kominki opalane paliwem gazowym. Zwykle jest to szklany pojemnik, do którego wlewa się specjalny płyn i podpala. Korzystanie z takich nowoczesnych kominków wymaga zapewnienia dobrej wentylacji w pomieszczeniu. Pod żadnym pozorem nie wolno też dolewać paliwa do ognia.

NOWOCZESNY KOMINEK W BLOKU – TAK, TO MOŻLIWE

Nowoczesne kominki na gaz to nie jedyna konkurencja dla drewna. Coraz większą popularnością cieszą się kominki elektryczne. Nie dają one co prawda ciepła, jednak pozwalają cieszyć się pięknem płomienia. Nowoczesne kominki tego typu są skonstruowane w taki sposób, że trudno odróżnić je od tych opalanych węglem. Warto przy tym zaznaczyć, że kominki na prąd dostępne są w ogromnej liczbie rozmiarów i wzorów. Co więcej, można je zainstalować prawie wszędzie i nie wymagają wentylacji – wystarczy dostęp do gniazdka.