fbpx

JAKIE FOTELE DO SALONU?

Wygodne, praktyczne i estetyczne. Właśnie takie powinny być fotele do salonu. To jednak tylko teoria. W praktyce zakup odpowiedniego wypoczynku to duże wyzwanie. Ważne, aby fotele do salonu były nie tylko komfortowe, ale również powinny wpisywać się w estetykę pomieszczenia. Podpowiadamy, jak dobrać fotele do aranżacji.

FOTELE DO SALONU W STYLU KLASYCZNYM

Wygodny fotel do salonu w stylu klasycznym to coś, co można łatwo znaleźć w ofercie firm meblarskich. Wybór jest dość duży – możesz postawić na ciężki, wygodny fotel do salonu, w którym zapadniesz się po dniu pełnym wyzwań. Innym pomysłem może być klasyczny uszak albo fotel do salonu w stylu skandynawskim – lekki mebel na cienkich, drewnianych, wysokich nogach. Kolor obicia fotela do salonu powinieneś wybrać tak, aby współgrał z resztą stylizacji. Przede wszystkim zadbaj o to, by dobrze komponował się z podłogą. Zestaw go również ze ścianami, wypoczynkiem i innymi materiałami, które zostaną zastosowane w pomieszczeniu – możesz to zrobić na zasadzie podobieństwa lub kontrastu.

NOWOCZESNE FOTELE DO SALONU

Nowoczesne fotele do salonu zaskakują intrygującymi formami. Projektanci oferują zarówno proste geometryczne bryły, jak i lekkie modele zaskakujące wzorem i designem. Możesz wybierać wśród mebli nie tylko kierując się ich wyglądem, ale i funkcją – w minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się zarówno fotele do pracy, wypoczynku, jak i nowoczesne fotele bujane. Możliwości jest wiele, a wśród nich m.in. fotele tapicerowane grubym lnem lub welurem, modele obite skórą oraz fotele do salonu wykonane w całości z tworzyw sztucznych. Ciekawym pomysłem może być też postawienie na wygodny fotel do salonu z funkcją masażu.

WYGODNY FOTEL DO SALONU

Fotel bardzo często staje się głównym elementem aranżacji salonu. Wszystko dlatego, że to mebel o bardzo wdzięcznej formie, który może stać się tym dla wystroju wnętrza, czym jest biżuteria dla stylizacji. Jak wybrać model, który przyciąga wzrok? Możesz postawić na nietuzinkową formę. Wiele designerskich projektów znajdziesz w kolekcjach projektantów. Innym pomysłem będzie zestawienie klasycznego mebla z luksusowym obiciem. Klasyczny fotel uszak pokryty ciemnym aksamitem prezentuje się naprawdę efektownie. Dobrym pomysłem może być też urozmaicenie aranżacji fotelem do salonu w stylu retro, który będzie wyróżniał się na tle nowoczesnych sprzętów.