fbpx

Modny trend: drewno we wnętrzu

Nowoczesnym wnętrzom dodaje przytulności. Do klasycznych aranżacji wnosi szlachetność. Niezmiennie ociepla aranżację i sprawia, że czujemy się w naszym domu bezpiecznie i blisko natury. Drewno, niezależnie od formy w jakiej się pojawi, przywodzi wyłącznie dobre skojarzenia.

Drewno jest wykorzystywane do wykańczania i aranżacji wnętrz na wiele sposobów, daje bowiem sporo możliwości. Możemy stosować je zarówno na dużych płaszczyznach – jako deski podłogowe czy okładzinę na ścianach, ale także w formie pojedynczych elementów wyposażenia i detali jak: stół, komoda czy dekoracyjna listwa.

Formę, wykończenie, kolorystykę, gatunek drewna powinniśmy dopasować do stylistyki naszej aranżacji. We wnętrzach skandynawskich najlepiej sprawdza się jasne drewno w surowej czy przecieranej postaci. Do wnętrz w stylach: klasycznym, angielskim, francuskim, shabby chic możemy wprowadzać drewno „postarzane”, bielone, z patyną. Nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie idealnie komponują się z ciemnymi gatunkami drewna – w gładkiej, lakierowanej czy bejcowanej postaci.

Odpowiednio zaimpregnowane drewno może być stosowane w kuchni i łazience. Pojawia się więc pod postacią ławy na umywalkę, blatów roboczych, okładziny ścian oraz pomocników, skrzyneczek czy stołków. Drewno pięknie się starzeje, dlatego też wprowadzone do wnętrz staje się inwestycją na wiele lat. Nawet kiedy ściemnieje i będzie zdradzać znaki czasu w postaci, przetarć, odbarwień, pęknięć – to i tak zawsze wydaje się naturalnie szlachetne.

OTO NAJCIEKAWSZE PROPOZYCJE STOSOWANIA DREWNA WE WNĘTRZU:

Drewniane akcenty, jak: półki, wykończenie lampy wiszącej, akcesoria do gotowania ocieplają białą, ascetyczną kuchnię.

Good-IDea-2

Elegancki salon i jadalnia z elementami industrialnymi. Drewno pojawia się tu w sporej ilości pod postacią: okładziny ściennej eksponującej telewizor, deski podłogowej, blatów stołu jadalnianego i kawowego.

Ściana z przecieranych, surowych desek to idealne tło do aranżacji w stylu skandynawskim.

Wysokie, jasne wnętrze sypialni wyposażono w drewniane, proste łóżko i drobne meble (całość z tego samego drewna). Zagłówek zastąpiony został oryginalnym rozwiązaniem – wnęką wyłożoną od podłogi do sufitu deskami. Tak zorganizowana, czysta przestrzeń sprzyja wyciszeniu.

Białe kuchnie są ostatnio bardzo modne. Idealnie odnajduje się nich zgrany duet: drewniane blaty i cegła jako wykończenie fragmentów ściany.

Wnęka na wieszaki to jednocześnie siedzisko do zakładania butów. Wykończona jest drewnem dobranym do deski podłogowej z litego jesionu. Dzięki niej, biała prosta zabudowa nie jest nudna..

Przepis na idealne schody w nowoczesnym domu? Drewniane stopnie „lewitujące” w powietrzu w połączeniu ze szklaną balustradą wykończoną drewnem.

Rama łóżka i zabudowa zostały wykonane z tego samego gatunku drewna o dynamicznym rysunku słojów. Dodatki w czerni sprawiają, że wnętrze jest eleganckie i wyciszające. Nie potrzeba nic więcej, by stworzyć prawdziwą oazę snu.

Do naturalnego, surowego drewna (jak blat stołu ze zdjęcia) idealnie pasują meble stylizowane na antyki, postarzane, patynowane. To doskonały punkt wyjścia do stylizacji w stylu shabby chic.

W ofercie Źródło: Homebook.pl

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: