fbpx

MEBLOŚCIANKA DO SALONU. JAKĄ WYBRAĆ?

Meblościanki do salonu przeżywają drugi renesans. Są naprawdę praktyczne, a  projektanci coraz częściej tworzą aranżacje, w których stają się ozdobą mieszkania. Jaką meblościankę wstawić w nowoczesnym wnętrzu? Przyglądamy się aktualnym trendom. Zainspiruj się naszymi poradami.

MEBLOŚCIANKA – KLASYCZNA CZY NOWOCZESNA?

Meblościanka to już nie tylko zestaw mebli, który kojarzymy z PRL-em. Dziś meblościanki przybierają różne formy i naprawdę dobrze prezentują się we wnętrzach. Do wyboru są zarówno meblościanki w barwie drewna z przeszkleniami i zdobieniami, które dobrze wyglądają we wnętrzach klasycznych, jak i minimalistyczne meblościanki do salonu w stylu nowoczesnym. Ważny jest nie tylko wygląd zestawu mebli, ale i ich kolor. Meblościanka może stać się ozdobą pomieszczenia – wystarczy, że wybierzesz barwę, która efektownie uzupełni aranżację. Kupując meblościankę do salonu, warto pamiętać także o tym, że jasne kolory (a zwłaszcza biel) wydają się optycznie mniejsze, ciemne zaś powiększają.

MEBLOŚCIANKA DO SALONU – DOBRE ROZWIĄZANIE DO MAŁYCH WNĘTRZ

Zakup meblościanki często nie jest powodowany gustem, tylko koniecznością. Wiele osób żyję w małych mieszkaniach, a meblościanka do salonu daje naprawdę dużo przestrzeni do przechowywania. Nowoczesna meblościanka do salonu zbudowana jest z szeregu brył. Może zajmować jedną ścianę od góry do dołu lub stanowić kompozycję szafek, rozmieszczonych na konkretnej przestrzeni. Na taką meblościankę może składać się szafka pod telewizor oraz szereg okalających ją półek i szafek.

MEBLOŚCIANKA DO SALONU – INTRYGUJĄCE DETALE

Meblościanka do salonu stanie się ozdobą pomieszczenia. Zadbaj o efektowne dodatki. Przede wszystkim zastanów się nad tym, jakie wykończenie frontów najlepiej sprawdzi się w Twojej aranżacji – możesz wybierać wśród tych w macie i połysku. Ponadto umiejętnie zagraj bryłą. Meblościanki składają się z zestawu szafek i półek. To bryły, dzięki którym możesz zamykać lub otwierać przestrzeń. Bardzo ważne jest również klimatyczne oświetlenie w pomieszczeniu. Boczne źródła światła sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Może warto, aby znalazły się właśnie w meblościance do salonu? Na rynku znajdziesz modele z diodami LED podświetlającymi półki i przeszklenia. Takie rozwiązanie nie tylko prezentuje się efektownie, ale także może być bardzo wygodne – na przykład w czasie oglądania telewizji.