fbpx

Sypialnia w kolorze biało-czarnym

Biało-czarna sypiania to ciekawa aranżacja, bazująca na sile kontrastu. Wnętrze jest eleganckie i klasyczne, choć nie można odmówić mu także nowoczesności. Wydaje się przy tym przestronne i czyste. Oto kilka pomysłów na sypialnię w czerni i bieli.

sypialnia biało czarna
Najczęściej stosowanym wystrojem sypialni biało-czarnej jest wypełnienie pomieszczenia o białych ścianach i meblach czarnymi akcentami. W ciemnym odcieniu mogą być utrzymane zasłony, kapa na łózko czy żyrandol. Dobrym pomysłem może być także wyłożenie jednej ze ścian opalizującą tapetą z czarnym wzorem.

Zdarzają się jednak także architekci wnętrz, którzy decydują się na wystrój czarno-białej sypialni, w której dominuje ciemna kolorystyka. Na tle czarnych ścian, naturalnych drewnianych podłóg, pięknie prezentują się białe meble. Możemy jednak dla utrzymania kontrastu zdecydować się na deski bielone, które rozjaśnią wnętrze. Kluczowe w takiej stylistyce jest utrzymanie balansu pomiędzy bielą a czernią. Pomieszczenie urządzone w ten sposób nie może przytłaczać, sypialnia to przecież miejsce relaksu i pozytywnych emocji – najlepiej, aby okna pokrywały jedną ze ścian czarno-białej sypialni. Jeśli boimy się „ponurości takiego wnętrza, zawsze możemy wybrać dodatek kolorystyczny – słoneczny żółty, czy musztardowy odcień spowodują, że wnętrze mimo swego charakteru, zyska powiew świeżości.