fbpx

Kuchnia biało-czarna

Biało-czarna kuchnia to aranżacja spotykana w wielu nowoczesnych domach. Fronty mebli wykończone na wysoki połysk, srebrne dodatki i lustra to tylko część jej nieodłącznych elementów. Wystrój jest klasyczny, elegancki i intrygujący. Podpowiadamy, jak urządzić elegancką kuchnię w bieli i czerni.

czarno-biala-kuchnia
Biało-czarna kuchnia to aranżacja, która doskonale sprawdzi się tak w małych jak i dużych wnętrzach. Jasne ściany optycznie powiększą przestrzeń, a czarne meble czy dodatki sprawią, że wystrój nie będzie nudny. W biało-czarnej kuchni najlepiej sprawdzą się minimalistyczne czarne meble z połyskującymi frontami lub białe szafki z czarnym blatem. Aranżację warto uzupełnić AGD w kolorze czarnym lub pokrytym inoxem. Podłoga w kuchni biało-czarnej powinna być utrzymana w wyrazistym kolorze, który będzie kontrastował z szafkami – można na przykład pokryć ją jasną żywicą epoksydową lub wyłożyć ciemnymi, drewnianymi panelami podłogowymi, połączonymi z płytkami w strefie mokrej. Drewno barwione może być na dowolny odcień od bieli, po czerń, w tej chwili nie ma zatem ograniczeń by deski również nie były w kuchni czy aneksie połączonym z salonem. Pamiętajmy jednak o pewnym umiarze – zarówno biel jak i czerń dobrze komponuje się z naturalną podłogą dębową.

Ciekawym pomysłem może być również urządzenie kuchni czarno-białej, w której będzie dominowała ciemna kolorystyka. W wystroju tego typu warto wykorzystać potencjał błyszczących powierzchni – wykończonych na wysoki połysk frontów mebli, luksferów oraz paneli szklanych. Kuchnia biało-czarna doskonale prezentuje się również w wersji otwartej na salon. Od części dziennej można oddzielić ją meblami wypoczynkowymi lub półścianką.