fbpx

Styl eko, czyli jak tworzyć ekologiczne wnętrza?

Moda zmienia się z roku na rok, przemija i powraca. Obecnie, coraz więcej ludzi staje się świadomymi mieszkańcami Ziemi i angażuje się w dbanie o środowisko. Bycie ,,eko’’ to styl życia i coraz więcej ludzi decyduje się na naturalne, wnętrzarskie rewolucje w swoich mieszkaniach. Ekologiczna specyfika trafia przede wszystkim do ludzi, którym na co dzień brakuje naturalnej aury, ale też do osób zainteresowanych dbaniem o środowisko.

styl eko w domu
STYL EKO – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE?

Wnętrza w stylu eko wyróżniają się brakiem sztucznych elementów jak i wykorzystaniem przede wszystkim naturalnych materiałów. Barwami dominującymi są biele, brązy, beże oraz zieleń. Kolory te choć neutralne to w połączeniu z akcentami zieleni idealnie pomagają w regeneracji i odpoczynku w czterech ścianach z namiastką natury..

Idea stylu eko skupia się na obcowaniu z naturalnymi materiałami, ale także na ciągłym poszukiwaniu dróg do jak najbardziej ekologicznego stylu życia. Korzyści otrzymują zarazem mieszkańcy jak i środowisko, dzięki wykorzystywaniu surowców z certyfikatem albo mebli z odzysku.

styl eko
STYL EKO W DOMU – JAKICH ZASAD POWINNIŚMY SIĘ TRZYMAĆ?

Przede wszystkim należy skupić się na dobrym oświetleniu, które gra główną rolę w naturalnej aranżacji wnętrz. Duże okna dadzą nam naturalne światło, a dodatkowo podkreślą zielone akcenty w pomieszczeniu. Równie istotnym elementem są drewniane podłogi, które w idealny sposób łączą się z pozostałymi barwami. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się deski Barlineckie, których wygląd w pełni oddaje naturalną strukturę drewna. Do stylu eko idealnie pasują jasne typy podłóg, które dodatkowo rozświetlą nasze mieszkanie, a rustykalny charakter doda naszemu wystrojowi niepowtarzalnej naturalności.

Umeblowanie jest kwestią gustu. Styl eko w mieszkaniu pozwala nam na dobranie mebli w dowolny sposób, jednak najlepiej prezentuje się proste i niewymyślne wyposażenie. Należy również zadbać o przytulny wystrój. Pomogą nam w tym tkaniny z lnu lub bawełny. Najlepszymi wzorami do takich wnętrz są delikatne, florystyczne wzory.

Każdy, kto żyje w duchu eko powinien również wybierać meble czy inne drewniane dodatki, które posiadają certyfikat FSC – gwarantuje on, że drewno pochodzi z lasu, którego eksploatacja zachodzi z poszanowaniem ochrony zasobów naturalnych. Stwórz własne wnętrze w stylu eko i poczuj pełnię harmonii i spokoju w swoim otoczeniu.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: