fbpx

Glamour – wnętrze które lśni

 

Karnawał.. Czas blasku i lśnienia, niecodziennej elegancji i dobrej zabawy. Dzisiaj ten nastrój spróbujemy przenieść do wnętrz. Panie i Panowie, poznajcie styl glamour.

Lojalnie uprzedzam – nie należy do najłatwiejszych, bo nieumiejętnie stosowany może wyglądać tandetnie. Nie jest również najtańszy, bo to w końcu styl zarezerwowany dla wnętrz luksusowych. Ale zapewniam Was, że nie ma drugiego, który byłby tak efektowny. Dlatego jeżeli uwielbiacie robić wrażenie, to styl glamour jest stworzony dla Was.

Zdjęcia: lidakuan.com; pinterest.com; pandahouse.com

Podstawowe reguły:

1. Blask – to podstawa. Styl glamour kocha złoto, srebro oraz błyskotki: lustra, kryształki.
2. Kolor – przede wszystkim zestawienia bieli i czerni, pięknie komponujące się z lśniącymi dodatkami: złotem, srebrem i kryształami. Dla bardziej odważnych również głębokie fiolety, róże, turkusy lub złoty żółty.
3. Materiał i wzór – znowu na bogato: skóry, welury, lśniące atłasy, eleganckie szkło itd. Do tego dekoracyjne wzory: pikowane kanapy i zagłówki łóżek, ozdobne i błyszczące płytki i tapety.
4. Ważne dodatki – przede wszystkim zjawiskowe lampy, kryształowe żyrandole, lustra w ozdobnych ramach, świeczniki. Duże, spektakularne, luksusowe.
5. Jakość nie ilość – bardzo ważne: nie przesadzamy. Meble i dodatki są tak efektowne, że naprawdę nie trzeba ich wiele. Dlatego dobieramy je bardzo starannie i eksponujemy jak dzieła sztuki.
6. Odrobina szaleństwa – nie musi być tak całkiem poważnie. Tak zwany modern glamour lubi przewrotne zestawienia. Komoda stylizowana na barokową wykonana ze sztucznego tworzywa w kolorze fuksji czy antyczny fotel z obiciem w stylu pop-art to tylko przykłady na to, że tym stylem można się również bawić.
7. Porządne podstawy, czyli podłoga – to trochę tak jak z butami na bal. Muszą być ładne, pasować do całości i być na tyle wygodne, żebyśmy mogli przetańczyć w nich do rana. W przypadku wnętrz glamour wybieramy drewno, najlepiej efektownie polakierowane na wysoki połysk, które łączymy z terakotą (kuchnia, łazienka). Oczywiście równie błyszczącą – w końcu o to tutaj chodzi.

Zdjęcia: www.barlinek.com.pl; westwing.pl; makehomeeasier.pl

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: