fbpx

Podłoga merbau

Podłoga merbau zachwyca intensywną kolorystyką, która dojrzewa wraz z wiekiem. Ciemne drewno pod wpływem słońca oraz innych czynników atmosferycznych nabiera niepowtarzalnego charakteru. Deska warstwowa z warstwą użytkową z drewna  merbau w krótkim czasie po wyprodukowaniu ma kolor żółto-brązowy, który z czasem ciemnieje. Ogromnym atutem podłóg merbau jest efektowny rysunek drewna oraz dekoracyjne usłojenie ze złotymi akcentami.

EGZOTYCZNE DESKI PODŁOGOWE MERBAU

Deski podłogowe merbau są zrobione w 100% z drewna. Dolne dwie warstwy stanowi konstrukcja krzyżowa z drewna iglastego, a górną starannie wyselekcjonowane drewno z egzotycznego drzewa liściastego. Merbau to gatunek powszechnie wykorzystywany w meblarstwie oraz innych gałęziach przemysłu, związanych z wykańczaniem wnętrz, np. przy produkcji schodów, podłóg i blatów. Jest ceniony nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także stabilność wymiarową, dużą wytrzymałość mechaniczną.

PODŁOGA MERBAU – STYLE, W KTÓRYCH WYKORZYSTASZ JEJ PIĘKNO

Ciemna podłoga z efektownym, złotawym rysunkiem drewna to świetny wybór do designerskich aranżacji. Bardzo dobrze sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. Będzie także efektownie wyglądała w pomieszczeniach urządzonych w stylu eklektycznym, egzotycznym i art deco. Podłogi merbau to również doskonały pomysł na wykończenie wnętrz gabinetów i bibliotek. Ich wyjątkowy charakter doda wnętrzu szyku i elegancji.

Ciekawym sposobem na stworzenie intrygującej podłogi stanie się również połączenie dwóch gatunków drewna – jasnego oraz desek podłogowych merbau. To ciekawy sposób, dzięki któremu można nie tylko ozdobić pomieszczenie, ale także optycznie podzielić przestrzeń, np. w loftach.

Z jakimi ścianami i meblami najlepiej zestawić panele podłogowe merbau? Ciemne deski pięknie komponują się z bielą i delikatnymi beżami, które optycznie powiększają pomieszczenie. Z powodzeniem można połączyć je również z tapetami w geometryczne wzory. Na podłogach merbau powinny być ustawiane przede wszystkim meble w jasnych kolorach. Kontrast pozwoli wydobyć pełnię ich piękna.

PODŁOGI MERBAU W OFERCIE BARLINKA

Deski podłogowe merbau można znaleźć w kolekcji Life. Można stworzyć z nich bardzo dekoracyjną podłogę, zrobioną w 100% z prawdziwego drewna. Ma ciemny kolor oraz ozdobny rysunek o delikatnym, złotawym zabarwieniu, które urozmaicają nieliczne sęki. W obrębie deski znajdują się trzy pasma klepek o dekoracyjnym ułożeniu. Podłoga merbau z linii Life nieco przypomina tradycyjny parkiet.

Piękno desek podłogowych merbau z kolekcji Barlinka zostało podkreślone warstwą lakieru Professional, który uwydatnia rysunek drewna i jest bardzo odporny na ścieranie. Powłoka lakiernicza nakładana jest na etapie produkcji, dzięki czemu podłoga merbau nie wymaga dalszych prac wykończeniowych już po ułożeniu.

W ofercie Barlinka można znaleźć listwy podłogowe merbau o różnych wysokościach i profilach. Co więcej, dostępne są również deski podłogowe wykonane z innych gatunków ciemnego, egzotycznego drewna – jatobe i sapelli.

PIELĘGNACJA I RENOWACJA

Na co dzień panele drewniane merbau powinny być przede wszystkim odkurzane. Należy chronić je przed zamoczeniem oraz nadmiernym wpływem wilgoci. Trudniejsze zabrudzenia można zmyć za pomocą specjalnego środka dedykowanego do pielęgnacji lakierowanej Deski Barlineckiej. Co więcej, co jakiś czas podłogi merbau warto pokryć protektorami, które nadadzą jej nowy blask i zabezpieczą ją przed wnikaniem kurzu. Preparaty wystarczy wylać na wyczyszczoną Deskę Barlinecką oraz rozprowadzić mopem.