fbpx

SALON W STYLU RUSTYKALNYM. WNĘTRZE Z CHARAKTEREM.

Salon w stylu rustykalnym to wnętrze urządzone w zgodzie z naturą. Królują tu naturalne materiały. Spokojna, sielska atmosfera zachęca do wypoczynku, a w centrum pomieszczenia, niedaleko kominka, stoją wygodna sofa i fotele. To doskonałe miejsce na spędzanie długich, przyjemnych wieczorów w gronie najbliższych.

salon w stylu rustykalnym

W salonie rustykalnym muszą przeważać drewno, ceramika, żelazo i miedź. Ściany powinny być pokryte deskami lub nierównym, bielonym tynkiem. Sufit pomieszczenia mogą zdobić drewniane belki stropowe. Z postarzanego drewna powinny zostać wykonane także framugi drzwi i okien.

salon rustykalny

Bardzo ważnym elementem salonu w stylu rustykalnym jest naturalna podłoga. Zwykle wykonana jest z desek wyraźnym rysunkiem słojów drewna. Deski zabezpieczone olejem idealnie się tutaj sprawdzą. Dla bardziej odważnych aranżacji możemy wykorzystać dla przełamania całości, deski które są barwione – na szarości, ciemne brązy. Dzięki temu wszystkie elementy nie zleja nam się w całość, a wnętrze namierzę oryginalnego charakteru. Podłoga jest ewidentnie bazą dla pozostałej kolorystyki drewna. W katalogach wnętrzarskich można znaleźć także aranżacje, w których deski łączą się z nietuzinkowa ceramika zastosowaną w strefie mokrej. W strefie wypoczynkowej może przykrywać ręcznie wykonany chodnik z motywem w naturalnych barwach.

salon w stylu rustykalnym

Rustykalny salon pełen jest ciężkich, lakierowanych lub bejcowanych drewnianych mebli. Mogą one wygadać na postarzane lub niewykończone. Znajdzie się tu też miejsc na rękodzieło i nadanie nowego życia starym sprzętom – skrzynia z okuciami może posłużyć za stolik kawowy, a kanka na mleko stanie się wyjątkowym wazonem do wyeksponowania kompozycji suszonych kwiatów. W salonie w stylu rustykalnym powinno znaleźć się miejsce na kredens oraz masywny stół z krzesłami lub ławami, a także zestaw wypoczynkowy, obity naturalną tkaniną. Bardzo waszym elementem aranżacji jest również kominek lub piękny piec kaflowy.

salon w stylu rustykalnym

Ozdobne naturalne tkaniny, wiklina, ceramika i kute metale – w rustykalnym salonie nie może zabraknąć dodatków. Kilimy z motywem roślinnym mogą zdobić ściany i podłogę, a na suficie może zawisnąć kuty żyrandol. W pomieszczeniu znajdzie się także miejsce na wyjątkowe dodatki – mogą być to zwierzęce skóry lub trofea myśliwskie albo przedmioty codziennego użytku z minionych czasów. Bardzo ważne, aby przy aranżacji salonu w stylu rustykalnym wykazać się bardzo dużą konsekwencją. Nowoczesne meble i dodatki mogą bardzo łatwo zburzyć niepowtarzalny klimat wnętrza.