fbpx

Kuchnia czarno-czerwona

Kuchnia czarno-czerwona to nowoczesna i odważna aranżacja, która spodoba się miłośnikom nietuzinkowych rozwiązań. Wnętrze jest efektowne i energetyczne. Jego wyjątkowy wymiar warto podkreślić przez wykorzystanie różnorodnych faktur i nowoczesnych materiałów.


Dobrym sposobem na urządzenie nowoczesnej kuchni jest wykorzystanie w aranżacji czerwieni, czerni i bieli. Te trzy kolory doskonale ze sobą współgrają. Biel powiększy optycznie pomieszczenie, czerń doda mu charakteru, a czerwień zapewni przytulny klimat. Dobrym pomysłem na urządzenie czarno-czerwonej kuchni z dodatkiem bieli może być wstawienie do niej minimalistycznych szafek z frontami w różnych kolorach. Aranżację pięknie uzupełni podłoga prawdziwa drewniana podłoga. Możemy zdecydować się tak na deski bielone, lub te najbardziej neutralne – czyli dębowe. Styl, w którym chcemy urządzić kuchnię niejako określa nam czy deski powinny być z dużą ilością cech drewna (sęki, spękania). Pamiętajmy jednak, że prawdziwe drewno, nigdy w dwóch deskach nie wygląda tak samo.

Jak urozmaicić czarno-czerwoną kuchnię? W nowoczesnym wnętrzu klasyczne płytki pomiędzy szafkami i blatem można zastąpić panelami szklanymi albo pomalować tę przestrzeń farbą tablicową lub magnetyczną, która pozwoli na robienie notatek. Pamiętaj, że czarno-czerwona kuchnia to dość ciemne pomieszczenie, dlatego należy zadbać w nim o dobre oświetlenie.