fbpx

Kuchnia biało-zielona

Kuchnia biało-zielona to jasne, energetyczne pomieszczenie. Kolorystyka ta sprawdzi się zarówno w stylu industrialnym, jak i angielskim czy retro. Przebywanie i przygotowywanie posiłków w biało-zielonej kuchni z pewnością stanie się przyjemnością. Podpowiadamy, jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem tych dwóch kolorów.

Biało-zielona-kuchnia

Jak urządzić biało-zieloną kuchnię? Aranżując małe wnętrze, ściany najlepiej jest pomalować na biało. Można zestawić z nimi zielone szafki (nie koniecznie wszystkie) oraz białe płytki albo białe szafki połączyć z zielonymi kafelkami lub panelami szklanymi z efektowną grafiką. Dobrym pomysłem na dopełnienie wystroju będzie wyłożenie podłogi prawdziwym drewnem, które wprowadzą w kuchni biało-zielonej ciepłą atmosferę. Ponadto deski warstwowe idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe, zatem jeśli chcemy mieć ciepłą podłogę pod stopami, to materiał godny polecenia. Pamiętaj przy tym, aby w strefie mokrej podłogę pokryć żywicą epoksydową lub płytkami.

Zastanawiasz się nad tym, jakie kolory będą pasowały do biało-zielonej kuchni? Aranżację możesz uzupełnić o dodatki w barwie pomarańczy, czerwieni i srebra. Z zielenią dobrze będą komponowały się także krem, brąz i nasycona żółć.