fbpx

Salon biały

Nowoczesny lub tradycyjny. W każdej odsłonie szykowny i subtelny. Biały salon to aranżacja, która coraz częściej gości w polskich domach i mieszkaniach. Urządzając wnętrze, należy pamiętać o tym, że biel jest kolorem, który łatwo może stać się nudny. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na stworzenie białego salonu.

salon-bialy

Białe ściany w salonie to dobre rozwiązanie do dużych i małych pomieszczeń. Optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Cały salon można urządzić jedynie z użyciem jednego koloru lub nadać mu nieco więcej ekstrawagancji, wprowadzając barwne akcenty. W przypadku pierwszego rozwiązania warto wykorzystać różne odcienie bieli. Aranżację można dodatkowo urozmaicić różnymi fakturami. W przypadku wzbogacenia wystroju o barwne szczegóły należy je dobrze przemyśleć. Czasem elementem nadającym pomieszczeniu wyjątkowego charakteru mogą być kolorowe okładki książek lub kwiaty w wazonie. Dobrym pomysłem może być także powieszenie na ścianach obrazów lub grafik w ciekawych ramach. Warto pamiętać o tym, że biały salon można bardzo łatwo diametralnie odmienić, dobierając do niego dodatki w innym kolorze – do przeprowadzenia całkowitej metamorfozy często wystarczy zmiana zasłon, poduszek i kilku detali.

Aranżując tradycyjny biały salon, pomalowane farbą lub pokryte tapetą ściany warto zestawić z prawdziwą, ciepłą czyli drewnianą podłogą. Deski tworzą klimat przytulności ale i naturalności, która idealnie komponuje się z subtelną bielą. Wiadomym jest, że salon jest wizytówką domu, dlatego podłoga w tym wnętrzu odgrywa bardzo dużą rolę. Drewno, niezależnie od formy w jakiej się pojawi, przywodzi wyłącznie dobre skojarzenia. Pamiętać również należy o praktyczności, deski warstwowe można poddać renowacji, a to ważny elementy dla osób towarzysko podchodzących do funkcji samego salonu.

Dobrym pomysłem jest także urządzanie białego salonu w minimalistycznym stylu skandynawskim. Jeśli pomieszczenie jest naprawdę małe, warto nie przeciążać go meblami. Urządzając niewielkie wnętrze dobrze jest wyposażyć je w lekkie ażurowe meble i wypoczynek na nóżkach. Przestrzeń można dodatkowo powiększyć wieszając na ścianach lustra.