fbpx

STYL SKANDYNAWSKI – MINIMALIZM W DOBRYM GUŚCIE.

Jasne, przestronne wnętrza są domeną skandynawskiego minimalizmu. Pomieszczenia pełne są światła, a okien nie przesłaniają ciężkie zasłony. Rządzi w nich funkcjonalność, a przestrzeń wypełniają stonowane kolory i naturalne materiały. To tu nowoczesność doskonale współgra z klimatycznymi detalami sprawiając, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru.

Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim, przede wszystkim należy zadbać o przemyślane rozplanowanie przestrzeni. W aranżacjach tego typu przeważają niskie meble, które swoją bryłą nie mogą zdominować pomieszczenia. Zwykle większość sprzętów utrzymana jest w bieli, a wystrój zdobią kolorowe akcenty, np. błękitne krzesło czy żółty fotel, które pozwalają wyróżnić najbardziej charakterystyczne z nich. Wnętrzu wyrazu dodają kolorowe poduszki, a także nowoczesne grafiki i rysunki. W pomieszczeniach z północną duszą nie ma miejsca na bibeloty, można jednak znaleźć tu stylowe drobiazgi nawiązujące do skandynawskiej kultury i fauny.

Styl Skandynawski

Ściany w domach w stylu skandynawskim utrzymane są zwykle w stonowanych barwach, takich jak biel, szarość i brąz. W wielu aranżacjach są one przełamywane przestrzeniami pokrytymi kwiecistą tapetą. Ważne, aby pomieszczenie w stylu skandynawskim było możliwie najbardziej doświetlone naturalnym światłem. Dlatego zwykle okna są pozbawione zasłon i firan, przesłaniają je za to lekkie rolety. Natomiast sztuczne oświetlenie zaprojektowane jest tak, aby doświetlać obszary, w których zwykle toczy się życie. Wiszące lampy w skandynawskim stylu zwykle wykonane są ze stopów metali i naturalnych materiałów. Oprócz surowych lamp sufitowych o industrialnym charakterze, w skandynawskim stylu można znaleźć te z kloszami z materiału, papieru lub drewna.

styl skandynawski we wnętrzu

Ważną częścią aranżacji w skandynawskim stylu jest podłoga, która koniecznie musi zostać wykonana z naturalnych desek. Olejowane drewniane panele podłogowe zwykle utrzymane są w naturalnych jasnych barwach lub odcieniach bieli. Kolory, które dobrze wkomponują się w stylistykę skandynawskich wnętrz to: dąb delicious molti, milkshake grande czy dąb almont grande.

styl skandynawski w wnętrzy

Styl skandynawski pozwala projektantom puścić wodze fantazji. Niejednokrotnie we wnętrzach urządzonych w tym stylu nowe życie zyskują stare meble i przedmioty. Ciekawym elementem zwieńczającym wystrój jasnego, przestronnego wnętrza może stać się choćby biurowa przeszklona szafka, która po odnowieniu zmienia się w efektowną, lekką witrynę. Dobrze w charakter aranżacji wpisze się także duży miękki fotel czy zegar o antycznym sznycie.

styl skandynawski we wnętrzu