fbpx

STYL NORWESKI. PROSTO I W ZGODZIE Z NATURĄ.

Styl norweski jest jedną z odmian modnej estetyki skandynawskiej. Jego cechą rozpoznawczą jest szczególne umiłowanie do minimalizmu i dodatków z surowego drewna. Wnętrza są proste, harmonijne oraz bardzo jasne. Dzięki chłodnej kolorystyce są one doskonałym miejscem do wypoczynku. W skandynawskim wnętrzu, dzieła sztuki są wyparte przez rodzinne zdjęcia – ten styl po prostu lubi prawdziwość.

styl norweski w mieszkaniu

Kolorem dominującym w stylu norweskim jest biel. Ściany pomalowane są białą farbą, co dodatkowo powiększa przestrzeń. Można wyeksponować na nich także naturalną surową strukturę drewna, z którego wykonana jest konstrukcja budynku. W jasnym kolorze utrzymana jest także podłoga, która jest drewniana. Naturalne deski mogą być lakierowane lub olejowane, bielone. Ważne jest by całość dobrze się komponowała z innymi materiałami – nie możemy łączyć tutaj 3 odcieni drewna – całość powinna być utrzymana w zbliżonej kolorystyce. Materiały użyte we wnętrzu powinny być jak najmniej przetworzone. Nie ma miejsca na sztuczności i imitacje, jak drewno to drewno, jak kamień to nie plastik który go idealnie imituje. Pomieszczenia powinny być dobrze oświetlone zarówno światłem dziennym, jak i sztucznym. Dlatego ważne jest, aby znalazły się w nich duże okna i starannie rozmieszczone proste lampy. Dobrze sprawdzi się tu industrialne, metalowe oświetlenie oraz modne konstrukcje ze szkła lub papieru.

 

Zobacz także  >> Dom w stylu norweskim. Wnętrze pełne światła << 

styl norweski

Meble w stylu norweskim wyróżnia funkcjonalność i minimalistyczne, proste bryły. Powinny być one wykonane z drewna z widocznym rysunkiem słojów. Mogą być także malowane lub okleinowane na biało. Dobrze, jeśli we wnętrzu znajdzie się miejsce na nowoczesną, prostą ławę i krzesła. Stylizacja zasadniczo powinna być utrzymana w bieli. Można sobie jednak pozwolić na czarne, kontrastujące dodatki, np. w postaci foteli czy stołków barowych.

norweski styl

We wnętrzach w norweskim stylu dodatki powinny być wykonane z surowego drewna. Warto zamontować w nim choćby dekoracyjne belki. Dobrym pomysłem może być także wyeksponowanie polan w pobliżu kominka. W aranżacjach w norweskim stylu nie powinno zabraknąć także zielonych roślin – warto ustawić je w dużych doniczkach na podłodze, a także udekorować nimi parapet i blaty mebli. Dla ożywienia przestrzeni należy wzbogacić ją o pastelowe dodatki. Świetnie w ich rolach sprawdzą się utrzymane w delikatnych kolorach poduszki i narzuty. We wnętrzu nie musi panować idealny porządek – lepiej, aby było widać, że w pomieszczeniu toczy się życie.

styl norweski w mieszkaniu

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.