fbpx

STYL ANGIELSKI. ARANŻACJE NAWIĄZUJĄCE DO TRADYCJI.

Wnętrza urządzone w stylu angielskim cechuje przemyślany eklektyzm. Są one bardzo przytulne, a ich klimat buduje duża ilość bibelotów i drobiazgów. W pomieszczeniach mogą zostać ustawione meble z dawnych epok. Znajdzie się tu także miejsce na stylizowane sprzęty oraz miękką sofę.

Aranżacje w angielskim stylu są bardzo ozdobne. Ściany powinny być pokryte wzorzystymi tapetami w klasyczne wzory, które będą wykańczały dekoracyjne listwy podłogowe i sufitowe. Mogą one także zostać wyłożone frezowanymi deskami w ciemnym odcieniu. W salonie i pokojach podłoga powinna być wykonana z ciepłych drewnianych desek podłogowych, które będą harmonijnie współgrały z całością. Styl angielski jest bardzo charakterystyczny, gdyż cechuje go duża naturalność. Kwiaty na ścianach, sęki na podłodze. Idealnie sprawdzą się deski olejowane, gdyż najlepiej wyeksponują wszystkie zalety prawdziwego drewna. Przyjemnie ciepła w dotyku, stanowi doskonałe tło o wielobarwnych aranżacji. W kuchni i łazience natomiast lepiej postawić na kamień lub kafelki, nawiązujące swoją estetyką do czasów wiktoriańskich.

 

Zobacz także >> Salon w stylu angielskim  << 

 

styl angielski

W angielskich wnętrzach dominują jasne kolory. Najlepiej, aby były to przybrudzona biel i beże. Mimo to dobrze sprawdzą się tu także nasycone, głębokie zielenie, błękity i czerwienie. Najczęściej stosowane wzory to kwiatowe desenie oraz motywy geometryczne. Należy je ze sobą mieszać. W oknach powinny zawisnąć ciężkie, dekoracyjne, marszczone zasłony i firany.

wnętrze w stylu angielskim

Meble we wnętrzach w stylu angielskim muszą być drewniane i masywne. Dobrze, jeśli będą pochodziły z różnych epok – aranżacja powinna wyglądać tak, jakby przestrzeń byłą urządzana przez kilka pokoleń, z których każde pozostawiło w niej swój ślad. Sofy, fotele z wysokim zagłówkiem i krzesła koniecznie muszą być tapicerowane. Powinny być przy tym bardzo miękkie i wygodne. Dobrze sprawdzą się tu także komody, witryny, biblioteczki oraz stoły zrobione z solidnego, ciemnego drewna.

angielski styl

Jednym z najważniejszych wyznaczników angielskiego stylu jest duże nagromadzenie dodatków. We wnętrzach pełno jest bibelotów i pamiątek. Mogą być nimi zdjęcia w zdobionych ramach, obrazy, suszone kwiaty, delikatne naczynia i porcelanowe lalki. Znajdzie się tu także miejsce na bijący zegar i dekoracyjne lampy stołowe, dające przytłumione światło, które pozwoli na zbudowanie ciepłego nastroju.

#

#Zainspiruj się

sie 25

Panele winylowe City Mist

Odkryj zachwycające sekrety miasta okrytego mgłą, która koi puls nowoczesnej metropolii, nadając jej chłodny, stonowany odcień. Ta jasna podłoga pozwoli Ci okiełznać szarość i surowość betonu w przytulności własnego domu.
Czytaj więcej