fbpx

Las Klientów Barlinka rozrasta się

18 listopada 2017 roku Barlinek Rumunia drugi rok z rzędu, przystąpił do krajowej inicjatywy zalesiania, wspierając projekt "Sadzenie dobrych uczynków w Rumunii".

 

Sadzenie dobrych uczynków w Rumunii

 

W imprezie wzięło udział 50 pracowników Barlinka, zarówno z Rumunii jaki i z Polski, którzy z pomocą wolontariuszy ze Stowarzyszenia ACTIV zasadzili drzewka w rejonie Moineşti. Po trzech latach nasadzeń Las Klientów Barlinka w Rumunii liczy ponad 130 000 drzew!

 

Inspiracją dla programu „1 za 1” była idea rekompensowania przyrodzie cennego surowca, jakim jest drewno, który Barlinek wykorzystuje do produkcji podłóg, listew oraz biopaliw. Za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej oznaczoną logo akcji firma finansuje zakup jednej sadzonki.

 

Dzięki tej inicjatywnie Las Klientów Barlinka rozrasta się z każdym rokiem i aktualnie rośnie w nim ponad 13 milionów drzew w trzech krajach: w Polsce, Rumunii oraz na Ukrainie.

 

W Rumunii program „1 za 1” Barlinek realizuje od 2015 roku. We współpracy ze Stowarzyszeniem Właścicieli Lasów Sieul Valley, posadzono ponad 45 000 drzewek, w tym 35 900 dębów, 3100 jesionów, 3300 orzechów, 2700 akacji. Wszystkie nasadzenia zostały wykonane w regionie Bistrita Nasaud.

 

Od 2016 roku Barlinek połączył siły ze Stowarzyszeniem EcoAssist i wspólnie zasadziliśmy 42 500 drzewek w ramach programu "Sadzenie dobrych uczynków w Rumunii". W tym roku kontynuowaliśmy współpracę i dzięki wspólnemu zaangażowaniu zasadziliśmy ponad 45 000 drzew, które dołączyły do już zasadzonych w poprzednich latach, z myślą o dobru przyszłych pokoleń.

 

Program nasadzeń, który jest realizowany już od 17 lat jest ważnym elementem długoterminowej strategii rozwoju Grupy Barlinek, obecnej w 55 krajach na 5 kontynentach.