Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Styl glamour. Wnętrza, które błyszczą


Aranżacje w stylu glamour to luksusowe wnętrza pełne wysmakowanego eklektyzmu. Nowoczesny wystrój ocieplają barokowe meble i dekoracyjne dodatki. Wszystko zestawione jest ze sobą z lekkim przymrużeniem oka. Estetyka ta ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Jedni nazywają ją piękną, podczas gdy inni uważają, że ociera się o kicz. Jednak może temu w łatwy sposób zaradzić – nzasada mniej znaczy więcej tutaj może się sprawdzić. Lepiej zainwestować w droższe elementy – będzie ich może mniej, jednak jakość jest zawsze w dobrym guście.

 

Styl Glamour
 

Jakie kolory są glamour? Style ten to przede wszystkim różne odcienie różu i fioletu. Mogą być to intensywne barwy lub pastele, a także te z widoczną domieszką szarości. Oprócz nich we wnętrzach pojawiają się ciemne odcienie granatu, głębokie zielenie oraz biel i beż.

 

aranżujemy wnętrze w stylu glamour
 

Ściany we wnętrzach w stylu glamour zwykle pokryte są farbą – w obrębie jednego pomieszczenia może zostać wykorzystanych kilka barw. Często zdarzają się także aranżacje, w których część pokoju ozdobiona jest tapetą z barokowym, błyszczącym deseniem. Podłoga najlepiej jak jest neutralna ale musi być dobrej jakości, gdyż to widać od razu. Szlachetny produkt, jakim jest drewniana deska o ponadstandardowym wymiarze i naturalnym wykończeniu, idealnie wkomponowuje się we wnętrza, w których stawia się na elegancję. W oknach natomiast powinny zawisnąć długie, wzorzyste zasłony. Nie trzeba przy tym wieszać w nich firan.

Na co należy postawić urządzając wnętrza w estetyce glamour? Styl ten charakteryzuje przepych. W pomieszczeniach powinno być dużo błyszczących elementów i złoceń. Zwykle dominują w nich ciężkie, masywne meble nawiązujące do baroku. Wśród nich mogą znaleźć się tapicerowane krzesła z rzeźbionym oparciem, pikowana sofa czy bogato zdobiony, kryształowy żyrandol. Dobrze, jeśli na łóżkach znajdą się poduszki w dekoracyjnych poszewkach i zdobione kapy. Trzeba przy tym pamiętać, aby masywne meble zestawiać z minimalistycznymi, nowoczesnymi sprzętami, np. prostą szklaną ławą czy surową, drewnianą szafką.

Dodatki w stylu glamour powinny podkreślić luksusowy wymiar wnętrza. Mogą to być elementy zdobione złotem lub srebrem i dekoracyjnymi rzeźbieniami. Dobrze sprawdzą się także przedmioty zdobione imitacjami szlachetnych kamieni i kryształu. Nie powinno tu także zabraknąć wazonów z kwiatowymi kompozycjami, błyszczących naczyń i bibelotów.

 

​DESKA BARLINECKA W POMIESZCZENIACH W stylu glamour: