fbpx

PODŁOGI HYBRYDOWE NEXT STEP – PIELĘGNACJA I WARUNKI UŻYTKOWANIA


Podłoga jest fabrycznie wykończona i gotowa do użycia zaraz po montażu. Należy jednak pamiętać, że warstwa wierzchnia to w 100% naturalny produkt wykonany z drewna. Woda i piasek są największymi wrogami podłóg.

1.


Pielęgnacja podłóg powinna być przeprowadzana wyłącznie przy użyciu środków przeznaczonych do tego celu. Instrukcje jak dbać o podłogę lakierowaną i częstotliwość pielęgnacji, znajdują się na opakowaniu produktów do pielęgnacji podłóg oraz na stronie barlinek.com

2.


• Nigdy nie używać odkurzaczy z obrotową szczotką, które mogłyby uszkodzić podłogę.
• Natychmiast usuwać wszelkie zalania wodą.
• Odkurzać lub zamiatać podłogę, aby usunąć wszelkie cząstki, które mogłyby ją porysować.
• Można użyć lekko wilgotnej szmatki z, lub bez zalecanego środka do pielęgnacji i konserwacji podłóg. W żadnym wypadku nie wolno pozostawiać żadnych mokrych śladów na podłodze po czyszczeniu.

3.


Do czyszczenia podłogi nie wolno używać myjek wysokociśnieniowych ani pary wodnej.
• Chodzenie w nieodpowiednim obuwiu może uszkodzić podłogę, powodując np. powstanie czarnych śladów lub wgnieceń na powierzchni desek.
• Przycinać pazury zwierząt domowych, aby zapobiec uszkodzeniu podłogi.
• Nie wolno przenosić ani przesuwać ciężkich mebli lub sprzętu po podłodze.
• Stosowanie produktów do pielęgnacji podłóg innych niż zalecane przez firmę Barlinek, może spowodować uszkodzenie warstwy lakieru, zmiany koloru i połysku, powstawanie plam.
• Nie moczyć podłogi ani nie myć jej mokrym mopem. Nakładać środek do czyszczenia podłóg na mopa, a nie na podłogę.
• Woda może spowodować uszkodzenie podłogi z twardego drewna. Nigdy nie używać mydła na bazie oleju lub wosku, ani płynnych detergentów. Czyścić podłogę za pomocą mopa, wykonując ruchy do przodu i do tyłu wzdłuż desek. Gdy mop jest brudny, należy go wymienić na czysty. Czyszczenie podłogi zabrudzonym mopem może powodować powstawanie smug.

4.


W wejściach do mieszkania należy położyć wycieraczki, aby skutecznie zapobiegać wnoszeniu piasku, ziemi i wody na obuwiu.

5.


Wszystkie meble i inne urządzenia, które pozostają w kontakcie z podłogą, powinny być wyposażone w filcowe podkładki ochronne.

6.


Foteli i innych mebli wyposażonych w kółka należy używać na plastikowych matach ochronnych. W żadnym wypadku podłoga nie może być pokryta folią PCV lub innymi materiałami nieprzepuszczającymi powietrza i wody.

7.


Podłoga wystawiona na działanie promieni słonecznych (światło UV) zmieni swój pierwotny kolor.