fbpx

KUCHNIA W STYLU GLAMOUR. LUKSUSOWO I FUNKCJONALNIE.

Styl glamour dobrze sprawdzi się zarówno w dużej, jak i w małej kuchni. Wnętrze będzie nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Wszytko dzięki połączeniu ozdobnej, klasycznej estetyki z praktyczną nowoczesnością. Kuchnia to miejsce ulubione przez kobiety a w wydaniu glamour tym bardziej.  

W kuchni w tym stylu można pozwolić sobie na nieco zbytku. Cała aranżacja powinna być utrzymana w kolorowych tonacjach, wzbogaconym o szarości i biel oraz dodatek innych nasyconych barw. Ściany w pomieszczeniu urządzonym w tej estetyce zwykle pokryte są białą farbą lub wielkoformatowymi kaflami. Kuchnia zazwyczaj na podłodze na ceramikę, jednak jeśli łączy się z salonem, przestrzeń najlepiej wykończyć deskami warstwowymi. Naturalna podłoga doda luksusu każdemu wnętrzu, a w przypadku tej stylistyki jest to wymóg konieczny dla wnętrz. Glamour to styl lubiący produkty najwyższej jakości, to nie miejsce na tandetne podróbki.

Kuchnia w stylu Glamour

Meble w kuchni glamour zwykle utrzymane są w bardzo jasnych barwach. Mogą być to nowoczesne szafki wykończone na wysoki połysk lub te klasyczne z ozdobnymi żłobieniami. Efektownie wyglądają połączenia, w których z białawymi frontami kontrastuje ciemny blat.

Ważnym elementem kuchni w stylu glamour jest nowoczesne, błyszczące AGD. Aranżacja nie może obyć się także bez bardzo dekoracyjnego żyrandola, który powinien podkreślić jej luksusowy charakter. Może być on wykonany z lśniących kryształków lub giętego, błyszczącego metalu. Dobrze, jeśli znajdzie się tu także miejsce na kącik jadalny z dekoracyjnymi krzesłami, które będą kontrastowały z prostym stołem.

Blat w kuchni glamour powinien być jak najbardziej funkcjonalny. Dlatego nie powinno stać na nim zbyt wiele dodatków, choć znajdzie się tu miejsce na stylowe młynki do soli i pieprzu czy ozdobną cukiernicę. Dobrze, jeśli przestrzeń robocza jest dobrze oświetlona. Można wykorzystać do tego listwy LED lub punktowe światła zamontowane pod szafkami. Przestrzeń pomiędzy blatem a górnymi szafkami zwykle wypełniają płytki. Można zdecydować się także na odważniejsze rozwiązanie, w którym będzie wypełniał ją szklany dekor z barokowym obrazem lub ozdobna, błyszcząca mozaika.