fbpx

KUCHNIA W STYLU MINIMALISTYCZNYM. MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ.

Kuchnia w stylu minimalistycznym jest harmonijna i prosta. Osoby korzystające z niej na co dzień z pewnością docenią funkcjonalność tego pomieszczenia. Nowoczesne estetyka dobrze sprawdzi się zarówno w przestronnej kuchni połączonej z salonem, jak i w małym wnętrzu gdzie de facto mamy aneks. Projektując w tym stylu, na uwadze należy mieć jedną najważniejszą zasadę – im mniej niepotrzebnych elementów, tym lepszy efekt.  

kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia minimalistyczna zwykle utrzymana jest w kolorze bieli lub w odcieniach szarości czy grafitu. Jeśli pomieszczenie połączone jest z salonem, warto podzielić przestrzeń ozdobną szybą z motywem nawiązujący do sztuki nowoczesnej. Ściany w kuchni w stylu minimalistycznym zwykle pomalowane są na biało. Można wzbogacić je elementami drewnianymi lub szkłem dekoracyjnym. Podłoga zwykle jak najmniej odcina się kolorystycznie, choć występuje również nurt w którym podłoga ma być naj najbardziej prawdziwa, o naturalnym rysunku słoi, tak by jednak przełamywać surowość wnętrza. Podłogi mogą być tak olejowane jak i lakierowane. Szerokie i długie deski najlepiej wyglądają w przestronnych wnętrzach, te mniejsze wnętrza, optycznie może powiększyć podłoga 3 pasmowa. W owoczesnych wnętrzach rządzi przestrzeń, zatem i na podłodze nie powinno znaleźć się nic poza meblami – po prostu mniej znaczy więcej.

kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu minimalistycznym

Meble w kuchni minimalistycznej mają proste, geometryczne formy. Ich fronty, utrzymane w jednolitym kolorze, zwykle wykończone są na wysoki połysk. Aranżacje warto urozmaicić, wprowadzając do niej zdecydowane barwy. Może być nim choćby kontrastujący kolor blatu. W pomieszczeniu nie powinno także zabraknąć metalowych, błyszczących akcentów – nowoczesnej baterii zlewozmywakowej i uchwytów. Ważnym elementem minimalistycznej kuchni jest także połyskujące AGD.

kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu minimalistycznym

Wyróżniającą cechą kuchni w stylu minimalistycznym jest funkcjonalność. Dlatego przestrzeń robocza powinna być duża, a blat musi być pusty i dobrze oświetlony. Jeśli pomieszczenie jest przestronne, warto zastanowić się nad umieszczeniem półwyspu kuchennego, przy którym zostaną ustawione stołki barowe. W ten sposób można łatwo zaaranżować niewielką, wygodną przestrzeń jadalną. Alternatywą dla niej może stać się prosty stół z designerskimi krzesłami wykonanymi z metalu lub tworzyw sztucznych.

kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu minimalistycznym

W kuchni minimalistycznej nie ma miejsca na bezużyteczne dodatki. Największą ozdobą wnętrza powinny być proste bryły i kolory. Wystrój ewentualnie można dopełnić, wieszając na ścianach nowoczesne plakaty lub zdobiąc je taflami szkła z efektownym, artystycznym nadrukiem.

kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu minimalistycznym