fbpx

KUCHNIA W STYLU NOWOCZESNYM. ZASMAKUJ W MINIMALIZMIE.

Europejczycy pokochali kuchnie w nowoczesnym stylu za jej funkcjonalność i minimalistyczne piękno. Nic dziwnego, że jest to dziś jedna z najczęściej wybieranych estetyk. Nowoczesna, biała kuchnia jest wyrazem dobrego smaku. Dobrze zaaranżowana stanie się ozdobą otwartego salonu.

nowoczesne kuchnie

W kuchni w nowoczesnym stylu sprzęty zrobione są z laminowanego drewna, szkła i chromu. Modernistyczne aranżacje są surowe, a przy tym bardzo praktyczne. Jasne ściany powiększają optycznie przestrzeń, a doskonałe oświetlenie ułatwia przygotowywanie posiłków. W nowoczesnej kuchni powinny znaleźć się naturalne deski podłogowe – najlepiej zainwestować w deski warstwowe, które nie dość że łatwo utrzymać w czystości (wystarczy de facto wilgotna szmatka), to w razie „wypadku” można poddać renowacji. Drewno ma jednak to do siebie, że każdy ewentualny ślad dodaje mu indywidualizmu. Dla ostrożniejszych, deski warstwowe można łączyć w strefie mokrej z płytkami (ogrzewanie podłogowe tak w jednym jak i drugim przypadku idealnie się sprawdzi).

nowoczesne kuchnie

styl nowoczesny we wnętrzu

Meble w kuchni nowoczesnej zwykle mają proste, gładkie fronty pokryte laminowaną okleiną. Bardzo często są one bezuchwytowe. Najbardziej pożądane są połączenia jasnych laminowanych frontów z naturalną barwą drewna, mieszanki ciemnych kolorów lub aranżacje stworzone jedynie z wykorzystaniem bieli. Na blatach w nowoczesnych kuchniach nie stoją zbędne przedmioty, co znacznie ułatwia pracę. Wszystkie niezbędne sprzęty i składanki mieszczą się w pojemnych szafkach. Jeśli pomieszczenie jest duże, warto pomyśleć nad ustawieniem w nim wyspy kuchennej lub półwyspu. Za ich pomocą można łatwo stworzyć niewielką przestrzeń jadalną – wystarczy dostawiać do nich stołki barowe lub proste krzesła.

kuchnie nowoczesne

Kuchnia w stylu nowoczesnym powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego należy zadbać o dobre oświetlenie całego pomieszczenia, ze szczególnym uwzględnieniem blatów. Doskonale nadadzą się do tego punktowe światła LED lub kilka nowoczesnych lamp zrobionych ze szkła i metalu.

styl nowoczesny we wnętrzu

W minimalistycznej nowoczesnej kuchni nie ma miejsca na zbyt wiele dodatków. We wnętrzu powinien znaleźć się błyszczący sprzęt AGD, a także modernistyczna bateria zlewozmywakowa. Oprócz nich w można ustawić tu zioła w doniczkach i wyeksponować patery z owocami.

styl nowoczesny we wnętrzu

styl nowoczesny we wnętrzu

styl nowoczesny we wnętrzu