fbpx

KUCHNIA W STYLU LOFT. POSTAW NA PRZEMYSŁOWE DODATKI.

Kuchnia w stylu loft to przestronne i funkcjonalne pomieszczenie z charakterem. Nowoczesne meble, często utrzymane w ciepłych barwach, kontrastują tu z surowym wykończeniem ścian. Oryginalności aranżacji dodają wyeksponowane elementy przemysłowe. Dla wyreżyserowania nastroju dawnej manufaktury, laboratorium czy pracowni najważniejsza będzie odpowiednia baza, czyli ściana i podłoga. Ściany powinny być pokryte surową cegłą, betonem architektonicznym lub tynkiem z efektem betonu. Ważne, aby były utrzymane w bieli lub szarości. Podłoga to drewno w swej naturalnej postaci. Długie deski (najlepiej dwu metrowe), idealnie korespondują z surowizną betonu. Materiały te świadczą sobie usługi wzajemnie, podkreślając swoją fakturę i koloryt. Jeśli w kuchni będą położone deski, dobrze połączyć je w strefie mokrej z płytkami lub syntetyczną posadzką.

kuchnia w stylu loft

W loftowej kuchni sprawdzą się zarówno nowoczesne, jak i bardziej klasyczne szafki. Efektownie prezentują się te z frontami w zimnych barwach zieleni i błękitu lub szarości. Najważniejsze, aby meble były pojemne i funkcjonalne. Mogą być ustawione na jednej lub dwóch ścianach, w zależności od tego, jak rozplanowana jest przestrzeń w lofcie. W kuchni z powodzeniem może stanąć także wyspa, zrobiona choćby z niskich fabrycznych regałów.

kuchnia loft

W kuchni w stylu loft znajdzie się także miejsce na przestrzeń jadalną. Zwykle wyposażona jest ona w proste, nowoczesne meble. Ważnym elementem aranżacji kuchni są krzesła o ciekawych bryłach, które często utrzymane są w przyciągającej wzrok kolorystyce. W kuchni w stylu loft powinny zostać zainstalowane fabryczne lampy, które będą dobrze doświetlały przestrzeń. Warto także wyeksponować elementy instalacji przesyłowych – kable, rury hydrauliczne i grzejniki. Bateria kuchenna także powinna wpisywać się w industrialną aranżację.

styl loftowy urządzamy wnętrze

Bardzo ważnym elementem wystroju są minimalistyczne dodatki. Z pewnością znajdzie się tu miejsce na nowoczesną sztukę – abstrakcyjne malarstwo i plakat. Kuchnia w stylu loft to dużo przestrzeni roboczej. Blaty powinny być duże i puste. Dobrym pomysłem jest zamontowanie nad nimi magnetycznych listew, pozwalających na przechowywanie najczęściej używanych przyrządów.