fbpx

SALON W STYLU NORWESKIM. PRZYTULNIE I NOWOCZEŚNIE.

Salon w stylu norweskim to wnętrze pełne charakterystycznego dla skandynawskich aranżacji minimalizmu i spokoju. Cechują go jasne barwy, proste meble, drewno i obecność wielu zielone roślin doniczkowych. Przemyślane zestawienie tych wszystkich elementów może stworzyć naprawdę efektowne połączenie. Przytulną przystań, do której domownicy z przyjemnością będą wracali po dniu pełnym wrażeń.

styl norweski w salonie

Kolorem dominującym w norweskim salonie jest biel. Aranżację z nordycką duszą można wzbogacić o delikatne pastele, szczególnie jasne odcienie beżów, kremów i brązów. Materiałem przeważającym we wnętrzu powinno być drewno. Oprócz niego można wykorzystać tu metal, szkło i tworzywa sztuczne.v

salon w stylu norweskim

Salon w stylu norweskim musi być przestronny. Jeśli pozwala na to konstrukcja lokalu, może łączyć się z jadalnią i kuchnią. W pomieszczeniu powinny znajdować się duże okna, przez które będzie wpadało do niego dzienne światło. Ważne, aby nie przesłaniać ich roletami i firanami. Ewentualnie można powiesić po bokach futryn lekkie, białe zasłony. W pokoju warto podkreślić drewniane elementy konstrukcyjne budynku, a nawet zamontować w nim dekoracyjne belki. Na podłodze powinny znaleźć się naturalne materiały – drewno dębowe bielone lub jasne jesionowe. W zależności od charakteru aranżacji mogą być one olejowane lub lakierowane. Oczywiście najładniej wyglądają deski jednopasmowe, takie długie deski, jednak jeśli mamy już zastany parkiet, to warto go również pokazać. Ważne żadnych grubych, mięsistych dywanów na podłogach. Na tle takiej podłogi doskonale będą prezentowały się meble i dodatki zrobione z jasnego, surowego drewna.

styl norweski w salonie

Meble w salonie w stylu norweskim są proste i lekkie. Zazwyczaj utrzymane są w bieli lub drewnie. Ważne, aby nie było ich zbyt wiele, aby nie zagraciły pomieszczenia. W centralnej części salonu powinno znaleźć się miejsce na sofę i fotele tapicerowane jasną, gładką tkaniną. Oprócz nich w pomieszczeniu może stanąć prosty stolik kawowy (ciekawie będzie wyglądał mebel wykonany z nieoheblowanych desek), biblioteczka i szafa. Na podłodze można położyć skórę lub puchaty dywan.

styl norweski w salonie

Ważnym elementem salonu w stylu norweskim są dodatki. Nie powinno być ich nazbyt wiele. Ciekawą dekoracją może stać się choćby industrialna lampa czy lustro w nowoczesnej ramie. Dobrze, jeśli w pomieszczeniu znajdzie się miejsce na zielone kwiaty w doniczkach. Z klimatem aranżacji dobrze będzie komponowała się wiklina. Dla ocieplenia wystroju warto umieścić tu także kilka pastelowych dodatków. Ważne, aby dobierać je oszczędnie, aby nie zaburzyły one surowego charakteru wnętrza.