fbpx

SIELSKA KUCHNIA W STYLU RUSTYKALNYM.

Funkcjonalnie, wygodnie i z odrobiną artystycznego nieładu. Kuchnia w stylu rustykalnym to miejsce, w którym łatwo jest cieszyć się przyjemnością gotowania. Wnętrze będzie doskonale komponowało się z aranżacją domu lub mieszkania urządzonego w estetyce rustykalnej, prowansalskiej, retro lub country. To również miejsce gdzie możemy pozwolić sobie na więcej detali dekoracyjnych.

kuchnia rustykalna

Kolory w kuchni rustykalnej mają być jak najbliższe naturze. Dobrze sprawdzi się tutaj biel, brąz oraz odcienie błękitu, zieleni i szarości. Charakteru wnętrzu mogą dodać żółte i rude akcenty. Aranżacja tego pomieszczania jest przeciwieństwem minimalistycznego ładu, dlatego na blacie i półkach można bez obaw ustawić praktyczne przedmioty oraz wszelkie takie, które są po prostu miłe dla oka.

kuchnie rustykalne

Kuchnia w stylu rustykalnym powinna być urządzona przy wykorzystaniu naturalnych materiałów. Na ścianach powinny znaleźć się deski lub nierówny tynk, przypominający strukturę ścian w wiejskich chatach. Drewno z wyraźnym rysunkiem słojów powinno znaleźć się także na podłodze. Deska jak wiadomo ociepla każde wnętrze, tutaj biorąc pod uwagę, że jest go dużo mamy na myśli ciepło pod samymi stopami. Pomimo tego, że deski z drewna mogą być stosowane również z powodzeniem w kuchni, należy brać pod uwagę ich odpowiednią pielęgnację. Po prostu uważamy na to co wokół rozlewamy. Dla tych mniej ostrożnych, najlepszym wyjściem jest połączenie pięknej ceramiki przy szafkach ze zlewem, blatem roboczym z deską.

Aranżacje w stylu rustykalnym w kuchni mogą dopełniać dekoracyjne, belki stropowe oraz ciężkie drewniane drzwi. Dobrze, jeśli podkreśleniem stylu rustykalnego w kuchni stanie się piec lub kominek. Nic tak nie doda uroku jak piekarnik imitujący drzwiczki starego kaflowego pieca.

rustykalna kuchnia

Masywne meble w kuchniach w stylu rustykalnym muszą być wykonane z bejcowanego lub lakierowanego drewna. Materiał powinien wyglądać na stary i jak najbardziej odzwierciedlać swoją naturalną strukturę. Nie trzeba przy tym dbać, aby szafki były ustawione w jednym rzędzie. W rustykalnej kuchni może stanąć kompozycja różnych mebli. Sprzęty, które doskonale wpiszą się w klimatyczną, wiejską aranżację, znajdziesz na targach staroci. Dobrze jeśli stanie tu duży, wiekowy kredens, skrzynia czy ciężkie ławy do siedzenia.

rustykalna kuchnia

Wyjątkowy klimat wnętrza zbudują dodatki. Rustykalne kuchnie pełne są przedmiotów, które były powszechnie wykorzystywane na wsi przed laty. Może być to naftowa lampka, maselnica, kolorowe puszki, zdobione pojemniki na sypkie składniki albo kanka na mleko. Przedmiotów nie trzeba użyć zgodnie z ich pierwotnym wykorzystaniem. Kwiatowe kompozycje można wyeksponować w niewielkiej, drewnianej beczce, a stary emaliowany kubek może posłużyć jako pojemnik na sztućce.