Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

PIELĘGNACJA PODŁOGI LAKIEROWANEJ

 

Jak chronić i zapobiegać zniszczeniom?

Do codziennej pielęgnacji zalecane jest stosowanie dedykowanych środków pielęgnacyjnych:

Codzienna
Pielęgnacja

 

Uwaga na
wodę!

 

Stosuj
Wycieraczkę!

 

Stosuj
podkładki
pod meble!

 

 

Unikaj
chodzenia
w szpilkach!

Nie montuj w
pomieszczeniach
wilgotnych!

 

Stosuj
maty
ochronne!
Jak stosować?*

Protektor Koncentrat

Protektor Komplet

Protektor Blask


Stopień natężenia ruchu

Czyszczenie bieżące

Czyszczenie okresowe

Regeneracja okresowa


Podłogi w pomieszczeniach o niskim natężeniu ruchu np.: pokoje mieszkalne, sypialnie

Co 5-7 dni

Co 6-12 miesięcy

wg oceny wizualnej


Podłogi w pomieszczeniach o średnim natężeniu ruchu np.: schody, korytarze, pomieszczenia biurowe

Co 3-5 dni

Co 3-6 miesięcy

wg oceny wizualnej


Podłogi w pomieszczeniach o intensywnym natężeniu ruchu np.: restauracje, sklepy, szkoły

Co 1-3 dni

1-2 razy w miesiącu

wg oceny wizualnej


*Zastosowanie środków pielęgnacyjno-czyszczących do podłóg lakierowanych innych producentów niż Barlinek może skutkować pojawieniem się plam, odbarwieniami na podłogach oraz dużą zmianą śliskości i połysku. Stosując środki innych producentów Barlinek nie bierze odpowiedzialności za efekty stosowania środków innych producentów.
Wszystkie zalecenia dotyczące częstotliwości czyszczenia i pielęgnacji podłóg są podane jako orientacyjne i uzależnione od ich rzeczywistej eksploatacji. Z w/w przyczyn nie mogą one stanowić podstawy do roszczeń z tytułu gwarancji.
Naniesiony piasek i rozlane płyny działają bardzo niekorzystnie na podłogę i należy je bezwzględnie usunąć.
Gruntowna regeneracja środkiem Protektor Blask powinno być przeprowadzane rzadko i może zostać znacznie przesunięte w czasie dzięki regularnemu czyszczeniu utrzymującemu podłogę w dobrym stanie.
 

Lakierowane podłogi szczotkowane – pielęgnacja, czyszczenie, renowacja


Deski podłogowe Barlinka mogą być wykończone na kilka sposobów, dających różny efekt końcowy. Od kilku lat we wnętrzach królują drewniane podłogi postarzane, zachwycające naturalnością i szlachetnością surowca. Postarzane podłogi powstają w wyniku specjalnej obróbki warstwy wierzchniej deski – szczotkowania. Proces takiej strukturyzacji drewna polega na mechanicznym usunięciu miękkich elementów warstwy wierzchniej. Po tej obróbce, podkreślone zostaje usłojenie i układ włókien. Ślady użytkowania w postaci drobnych zarysowań oraz wgnieceń z biegiem lat będą mniej widoczne na podłodze szczotkowanej niż na podłogach o gładkiej powierzchni. Utrzymanie piękna podłogi szczotkowanej wymaga od użytkownika właściwej pielęgnacji.
Podłogi szczotkowane z biegiem czasu mogą ulec zabrudzeniu, szczególnie te o jasnym wybarwieniu. Użytkując podłogi strukturyzowane niezależnie czy jest to podłoga wykończona lakierem czy olejem należy przede wszystkim pamiętać o zabezpieczaniu jej przed uszkodzeniem:
 

Czynności po montażu


Zaraz po montażu podłogi szczotkowanej lakierowanej, Barlinek zaleca nałożenie za pomocą mopa „Protektora Blask”. Środek ten utworzy na powierzchni drewnianej podłogi rodzaj filmu, który będzie działał hydrofobowo zabezpieczając przed wilgocią miejsca szczotkowane oraz połączenia pomiędzy deskami. Dzięki takiemu zabezpieczeniu łatwiej ją czyścić, usuwając brud i wilgoć. Podłoga dłużej będzie wyglądała jak nowa . Ważne: „Protektora Blask” nie rozcieńczamy ! wylewamy go bezpośrednio na podłogę przed rozprowadzeniem mopem. Należy tak rozprowadzić środek żeby zwilżyć a nie zalać podłogę.
 

CzyszczeniA podłogi szczotkowanej, lakierowanej
 

1

1. 

Do odnowienia (wyczyszczenia) podłogi szczotkowanej należy użyć „Protektora Komplet”, „Protektora Blask ”, szczotki z miękkim włosiem, spryskiwacza, mopa.
2

2. 

„Protektor Komplet” rozcieńczamy w stosunku 1:8 i wlewamy do spryskiwacza. Spryskujemy powierzchnię podłogi i odczekujemy ok. 5 minut.
3

3. 

Szczotką z miękkim włosiem czyścimy powierzchnię podłogi.

4

4. 

Czystą szmatką z wodą usuwamy zabrudzenia. Czynność powtarzamy kilkukrotnie do czasu uzyskania czystej powierzchni. Do płukania szmatki używamy osobnego pojemnika z czystą wodą. Należy często wymieniać wodę do płukania.
6

5. 

Po wyczyszczeniu podłogi należy zastosować „Protektor Blask”. „Protektor Blask” wylewamy na podłogę i rozprowadzamy mopem. „Protektor Blask” zabezpieczy podłogę przed szkodliwym działaniem wilgoci, dostawaniem się brudu w miejsca szczotkowane i połączenia między deskami.
7

6. 

Prace te można również wykonać mechanicznie za pomocą polerki parkieciarskiej i środków z serii „Protektor”.

 

Efekty czyszczenia (Przed i PO)
 

1DSC9424czysta 1DSC9424czysta


 

Zobacz film instruktażowy

 

 

Pokrewne tematy