Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Gdzie BIoD tam Wióry Lecą


W ostatnim czasie BIoD miał przyjemność zaprosić do siebie Szkołę Produkcji Wnętrz i Designu z Warszawy. ​Spotkanie, w którym motywem przewodnim było to, co dla Barlinka najważniejsze – prawdziwe drewno.


BIOD - wióry lecą

Barlinecka fabryka otworzyła swoje podwoje, ukazując jak wiele elementów wpływa na ostateczny kształt Deski Barlineckiej. Park maszynowy, technologia, tartaki, to wszystko mogli z bliska zobaczyć uczestnicy naszego spotkania. Nic jednak tak nie przyciąga uwagi jak praca ludzkich rąk. To właśnie wydział podłóg ręcznie wykańczanych (JMA), wzbudził w naszych gościach największe zainteresowanie. Idąc tym tropem, następnego dnia postanowiliśmy dać wszystkim fascynatom drewna możliwość pracy twórczej… dłuto, piła…i wióry leciały aż miło.

Zaprosiliśmy do współpracy profesjonalistów (Wióry Lecą), dla których ten cenny surowiec nie kryje żadnych tajemnic, i to oni przekazali projektantom wiedzę na temat technik stolarskich. Wiedzę, którą koniecznie trzeba było sprawdzić w praktyce…tworząc jedyne w swoim rodzaju kreatywne przedmioty z drewna. A wieczorową porą degustowaliśmy wina z rodzimej winnicy, prowadząc tym samym nocne Polaków rozmowy w leśnym anturażu.