Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Barlinek na Łódź Design


Już 9 października rozpoczyna się najważniejszy festiwal designu w Polsce. Partner imprezy - Barlinek Institute of Design, zaprezentuje na nim specjalną instalację autorstwa Przemo Łukasika i Medusa Group. Podczas wydarzenia nastąpi również wykład oraz rozstrzygnięcie konkursu na projekt Deski Barlineckiej „Kreacje z natury”.

bannerlodzdesign

Design Łódź Festival to finałowe wydarzenie w tegorocznym kalendarzu projektu Barlinek Institute of Design. Instytut, powołany przez największego producenta podłóg drewnianych w Polsce, stanowi platformę współpracy z projektantami, architektami i miłośnikami designu. Jego celem jest przede propagowanie drewna – inspirowanie do jego twórczego wykorzystywania oraz edukacja na temat jego walorów i możliwości użytkowych.

W Łodzi odbędzie się finał jednego z projektów Instytutu: konkursu na projekt Deski Barlineckiej „Kreacje z natury”. Do drugiego etapu konkursu przeszło 15 zespołów projektowych, które w lipcu br. wzięły udział w warsztatach rzemieślniczych w fabryce Barlinka. Ich finałowe projekty oceniło jury złożone z uznanych architektów, przedstawicieli Barlinka oraz partnera merytorycznego konkursu: magazynu Design Alive. Wyniki poznamy już 18 października.

Wstępem do ogłoszenia zwycięzców będzie wykład Przemo Łukasika - jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórcy pierwszego loftu w Polsce (legendarny Bolko Loft w Bytomiu) oraz jednocześnie jurora konkursu Barlinka. Spotkanie stanowić będzie podróż w świat natury: człowieka i architektury. Jak natura ludzka wpływa na architekturę i odwrotnie? Co dzieje się, gdy przedefiniowaniu ulegają pragnienia ludzi? Jak Przemo radzi sobie z tym wyzwaniem, nie tylko jako współtwórca jednej z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych w Polsce, ale także jako człowiek o nietuzinkowych pasjach?

Uzupełnieniem wykładu będzie wykonana przez Przemo Łukasika przestrzenna instalacja inspirowana drewnem, a także ideą konkursu „Kreacje z natury”.

Wykład i finał konkursu odbędzie się w ramach bloku wykładów: Brave New Client, Design Alive Talks: 18 października o godzinie 12.15 w Centrum Festiwalowym 1 (sala konferencyjna, budynek C, parter). Instalację oglądać będzie można przez cały czas trwania festiwalu (9-19 października) na dziedzińcu przy ulicy Tymienieckiego.