fbpx

Sypialnia w kolorze zielonym

Zielona sypialnia to energetyczne wnętrze pełne harmonii. Najczęściej w aranżacjach wykorzystuje się delikatne odcienie tego koloru – od jasnego groszku po pistację. Decydując się na sypialnię w zieleni, trzeba zwrócić uwagę na staranny dobór dodatków – ważne, aby w pomieszczeniu nie zostało wymieszane zbyt wiele barw.

zielona-sypialnia
Różne odcienie zieleni dobrze sprawdza się zarówno w małych, jak i przestronnych sypialniach. Dobrze jest połączyć tę barwę z białym sufitem oraz drewnianymi podłogami w jasnej lub ciemnej, naturalnej barwie. Zieleń to najnowszy trend, powrót do naturalności w każdym calu. Dlatego znów mamy modne tapety w organiczne wzory, naturalne podłogi idealnie będą się z takimi kolorami dobrze komponować. Pamiętać należy jednak o umiarze, gdy ściana jedna jest wzorzysta, to pozostałe elementy powinny być uzupełnienie jedynie tego elementu a nie konkurować z nim.


Jak dobrać dodatki do zielonej sypialni? W pomieszczeniu w takiej kolorystyce dobrze będą prezentowały się kremy i delikatne pastele. Można sobie również pozwolić na umieszczenie we wnętrzu kilku akcentów w bardziej wyrazistych kolorach jak np. żółty, szary. Na łóżku można także położyć dwie lub trzy poduszki w barwie ścian.