fbpx

Kuchnia brązowo-beżowa

Kuchnia brązowo-beżowa to jedna z najbardziej klasycznych aranżacji. Ciepła kolorystyka sprawia, że wystrój jest przytulny, a pomieszczenie staje się miejscem, w którym cała rodzina przebywa z przyjemnością. Zastanawiasz się, jak urządzić beżowo-brązową kuchnię? Poznaj nasze rady.

brązowo-beżowa-kuchnia

Szukasz inspiracji do urządzania jasnej kuchni? Brąz i beże to dobry wybór do przestronnych pomieszczeń oraz wnętrz, w których kuchnia połączona jest z salonem. Aranżacji z brązem lepiej nie wykorzystywać w małych pomieszczeniach, ponieważ ta ciemna barwa może optycznie zmniejszyć przestrzeń i sprawić, że wystrój będzie ponury. Wyjątkiem są kuchnie beżowo-brązowe, których zdecydowany kolor staje się jedynie akcentem wykańczającym aranżację.

Ciekawym pomysłem na urządzenie kuchni brązowo-beżowej może być połączenie dwóch kolorów szafek. Najlepiej, aby ciemne meble znalazły się na dole, a te z frontami w kremie na górze. Aby dodać aranżacji charakteru przestrzeń nad blatem kuchennym można pokryć kolorowymi płytkami, dekorem lub taflami szkła z elementami graficznymi. Jeśli szukamy ciepłego i naturalnego w barwie wykończenia podłogi, to tylko deski warstwowe. Mają tę przewagę nad deskami litymi, że żadne wahania temperatury im nie straszne, deski nie będą skrzypieć ani się rozsychać. Dobrze jest jednak w strefie mokrej zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem –pasmo z płytek ceramicznych, które w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, ochroni samo drewno. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć wszędzie zdrową podłogę.