fbpx

Kuchnia biała z drewnem

Kuchnia biała z drewnem to klimatyczne wnętrze, w którym lubi przesiadywać cała rodzina. Można ją urządzić w stylu klasycznym, angielskim, rustykalnym lub country. Biel wprowadzi do pomieszczenia harmonię i spokój, a drewnienie elementy uczynią je przytulnym i ponadczasowym. Podpowiadamy, jak zaaranżować kuchnię białą z drewnem.

biała-kuchnia-z-drewnem
Jak urządzić kuchnię białą z drewnem? Naturalne elementy można wykorzystać w różnych funkcjach. Przede wszystkim na podłodze powinny znaleźć się drewniane deski podłogowe – wersja czy jedno czy trzypasmowa zależy od gustów właścicieli oraz co dość istotne od wielkości aranżowanego pomieszczenia. Białe kuchnie mają to do siebie, że zawsze dobrze wyglądają dobrze i są ponadczasowe. Drewno na podłodze, drewno na blatach to kwintesencja stylu i najnowszych trendów. Najlepsza do kuchni będzie podłoga olejowana. O taką podłogę dbamy podobnie jak o blat (olejujemy ją raz na jakiś czas) i dzięki temu zawsze powala swoim wyglądem.

biała-kuchnia

Jeśli białą kuchnię z drewnem urządzasz w mieszkaniu na poddaszu lub w starym budownictwie, możesz wykorzystać w aranżacji elementy konstrukcyjne budynku. Dobrym pomysłem będzie podkreślenie klimatu pomieszczenia poprzez wyeksponowanie elementów więźby dachowej lub ceglanych ścian. Jeśli białą kuchnię z drewnem urządzisz w stylu rustykalnym lub country, pamiętaj o wzbogaceniu aranżacji o dodatki wykonane z naturalnych materiałów oraz sztukę ludową. Natomiast we wnętrzu w angielskim stylu nie może zabraknąć porcelany i kwiatowych motywów. Styl swkandynawski natomiast lubi przede wszystkim prostotę – pamiętajmy o tym przy dobrze dodatków.