fbpx

Kuchnia biało-brązowa

Biel i brąz to klasyczne połączenie, które sprawdzi się w aranżacjach w różnych stylach. Biel optycznie powiększy wnętrze, a brąz doda mu charakteru. Ta para kolorów dobrze będzie prezentowała się także z akcentami w innych intensywnych barwach. Oto kilka pomysłów na wystrój kuchni biało-brązowej.

brązowo-biała-kuchnia
Zastanawiasz się, jak urządzić klasyczną biało-brązową kuchnię? Połącz białe ściany z drewnianymi deskami warstwowymi. Drewno samo w sobie ma wiele odcieni, a na dodatek możesz wykorzystać deski barwione na dowolny odcień. Zaletą drewna we wnętrzu jest również fakt iż reguluje ono mikroklimat – absorbuje wilgoć. Rysunek usłojenia drewna powoduje iż każda aranżacja jest wyjątkowa – jak nie ma dwóch tych samych drzew, tak nie ma dwóch tych samych desek. To daje nam poczucie indywidualizmu w aranżowaniu przestrzeni. Deski zarówno lakierowane jak i olejowane są bardzo łatwe w pielęgnacji, nie ma również przeszkód by w strefie mokrej (zwiększona wilgotność – zmywarka, zlew), połączyć je z ceramiką w neutralnym odcieniu.


Jeśli wolisz, aby aranżacja była utrzymana w nowoczesnym stylu, zestaw szafki z frontami wykończonymi na wysoki połysk, a podłogą wykończoną lakierem matowym. Ciekawym uzupełnieniem takiego minimalistycznego wystroju staną się plastikowe lub metalowe krzesła oraz designerskie lampy.

Interesującym pomysłem na urządzenie brązowo-białej kuchni może być połączenie mebli w dwóch kolorach. Górne szafki mogą mieć choćby białe, błyszczące fronty, podczas gdy dolne zostaną pokryte matową okleiną w barwie wenge. Aranżację biało-brązowej kuchni warto ożywić taflami kolorowego szkła, np. w barwie pomarańczy, czerwieni czy zieleni.