fbpx

Sypialnia w kolorze czarnym

Chcesz urządzić odważne wnętrze? Czarna sypialnia to nietuzinkowa i bardzo efektowna aranżacja. Jeśli zdecydujesz się na wystrój jedynie w ciemnej tonacji, koniecznie pozostaw biały sufit. Oto kilka zasad, o których powinieneś pamiętać, urządzając sypialnię w czerni.

czarna-sypialnia
Aranżacja czarnej sypialni najlepiej sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach. Urządzając wnętrze jedynie w ciemnych kolorach, pamiętaj o zachowaniu różnorodnych deseni. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie opalizujących elementów. Czarna sypialnię możesz także nieco urozmaicić delikatnymi akcentami kolorystycznymi. Najlepiej będą wyglądały te utrzymane w bieli, żółci, granacie, fiolecie, czerwieni czy jasnym drewnie.

Marzysz o czarnej sypialni, jednak boisz się, że pomieszczenie stanie się zbyt ponure? Zdecyduj się na wprowadzenie jednej czarnej ściany w sypialni. Może być ona zlokalizowana choćby za łóżkiem. Dzięki temu optycznie nie pomniejszysz wnętrza, a przy tym zachowasz nietuzinkowy efekt. Na tle ciemnej ściany pięknie będzie prezentowało się białe łoże, które stoi na bielonej, drewnianej podłodze. Bazą w tym wypadku może być również neutralny kolor drewna, który idealnie komponować będzie się z ciemnym odcieniem. Wszystko jednak zależy od samego charakteru sypialni –jeśli bardziej loftowo – lepiej wybrać deski z mniejszym natężeniem cech drewna, jeśli robimy ascetyczne wnętrze wtedy dla kontrastu możemy pozwolić sobie na bogatszy rysunek sęków na deskach.