fbpx

Kuchnia biała

Jak urządzisz białą kuchnię? Retro, nowocześnie, a może w stylu prowansalskim? Jasna kolorystyka daje mnóstwo możliwości. Dzięki niej nawet małe wnętrze będzie wydawało się większe i jaśniejsze. Biel to neutralny kolor, który jest bardzo elegancki. Wystrój można odmienić zaledwie za pomocą kilku barwnych akcentów. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na aranżację białej kuchni.

biała-kuchnia
Jasne kolory to doskonały sposób na urządzenie zarówno małej białej kuchni, jak i salonu z aneksem. Delikatna kolorystyka jest uniwersalna i ponadczasowa. Dobrze także komponuje się z innymi barwami, dzięki czemu jest sprawdzonym sposobem na urządzanie części otwartej przestrzeni, łączącej w sobie funkcję kilku pomieszczeń. W przypadku klasycznej kuchni w bieli powinieneś postawić na ciężkie meble zdobione ryflowaniami i pokryte warstwą białej farby. Jeśli dodatkowo zostaną one uzupełnione metalowymi, ozdobnymi uchwytami wnętrze stanie się klimatyczne i przytulne. Urządzając białą kuchnię w duchu nowoczesności, postaw na geometryczne formy i bezuchwytowe fronty, wykończone na wysoki połysk. Wiele osób obawia się, że biała kuchnia jest niepraktyczna i szybko się brudzi. To nieprawda – jasne, laminowane fronty są równie łatwe do utrzymania w czystości, co te w innych kolorach. Co więcej, na bieli nie widać wielu zanieczyszczeń, które z pewnością odróżniałyby się od czerni czy brązu.

Jak urozmaicić białą kuchnię? Aranżacja ze ścianami i meblami utrzymanymi w jasnej kolorystyce będzie prezentowała się jeszcze efektowniej, gdy zostanie uzupełniona naturalnymi drewnianymi podłogami, które ocieplą aranżację. Należy pamiętać, drewno jako naturalny materiał zawsze dobrze komponuje się z bielą – jest to duet idealny. Oczywiście podłoga drewniana w kuchni wymaga od użytkownika ciut więcej ostrożności w strefie mokrej (okolice zmywarki, zlewu), jednak jeśli mamy kuchnie połączoną z salonem, dzięki zastosowaniu jednolitej podłogi z drewna w całym pomieszczeniu, poprzez jedną płaszczyznę podłogi, na pewno się ono powiękeszyć.


Dobrym pomysłem może być także skontrastowanie jasnej barwy frontów ciemnym blatem lub pokrycie przestrzeni pomiędzy szafkami taflami szkła z nadrukiem – staną się one efektowną alternatywą dla tradycyjnych płytek. Pamiętaj także o tym, że białe kuchnie bardzo łatwo możesz odmienić kilkoma barwnymi dodatkami. Aby ożywić aranżację, wystarczy wprowadzić do wnętrza kolorowe zasłony i obrus, a na blacie postawić zielone rośliny doniczkowe lub kwiaty.