fbpx

Kuchnia brązowa

Brązowa kuchnia nie musi być ponura. Aranżacja ożywiona akcentami w ciepłej lub jasnej kolorystyce stanie się przytulna i intrygująca. Przedstawiamy kilka ciekawych idei, które mogą zainspirować Cię do urządzenia kuchni w brązach.

brązowa-kuchnia
Interesującym pomysłem na urządzenie brązowej kuchni może być podkreślenie w aranżacji drewnianych akcentów. Do pomieszczenia wstaw brązowe meble z frontami wykonanymi z drewna, a na podłodze niech znajdą się drewniane deski warstwowe, połączone w strefie mokrej z kafelkami. Dodatkowo naturalne deski mogą zdobić ściany, które mogą stać się uzupełnieniem aranżacji a tym samym np. wydzieleniem w kuchni, części stricte jadalnej.


Aranżując brązową kuchnię, warto pamiętać o tym, że ciemna kolorystyka optycznie pomniejsza przestrzeń. Dlatego brązowe szafki zawsze warto zestawiać z jasnymi ścianami. Dobrze także ożywić wystrój kolorowymi płytkami lub taflami barwnego, dekoracyjnego szkła. Urządzając brązową kuchnię należy pamiętać także o tym, aby zamontować w niej lampy dające dużo światła.