fbpx

Kuchnia fioletowa

Masz ochotę na intrygującą aranżację? Fioletowa kuchnia to dokonały pomysł na nowoczesne wnętrze lub klasyczny wystrój w stylu prowansalskim. Zobacz, jak łączyć kolory i dodatki, aby stworzyć efektowną aranżację.

kuchnia-fioletowa
Chciałbyś urządzić nowoczesną kuchnię w fiolecie? Wybierz minimalistyczne, bezuchwytowe szafki z frontami wykończonymi na wysoki połysk. Efektownie będą prezentowały się zestawienia, w których meble w odcieniu lila zostaną wyeksponowane na tle białej ściany lub te, w których kremowe szafki będą kontrastowały z fioletowym tłem.

Fioletową kuchnię można urządzić także w stylu prowansalskim. Wystarczy zestawić jasne klasyczne meble z dodatkami w kolorze lawendy. Ciekawym pomysłem może być pokrycie jednej ze ścian fioletowej kuchni fototapetą z widokiem francuskiej natury. Pomieszczenie warto udekorować także żywymi roślinami oraz ozdobami wykonanymi z naturalnych materiałów. Deska w kuchni połączonej z salonem dobrze jest ujednolicić – jasne odcienie desek warstwowych jedno i trzypasmowych, dobrze wkomponują się w ten klimat. Przewagą desek w 100% jest fakt, że są one łatwe w pielęgnacji, z powodzeniem można jest stosować na ogrzewanie podłogowe oraz w łatwy sposób możne je łączyć z płytkami ceramicznymi (opcja dla osób o tradycyjnym podejściu do podłogi w kuchni).