Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Podkład piankowy a deska Barlinecka

Pytanie: Mam pytanie dotyczące podkładu pod Deskę Barlinecką. Kupiłem jako podkład matę korkową o grubości 2mm jednak okazało się, że aby zachować jeden poziom z już ułożonymi płytkami na podłodze i zamontowanym łącznikiem mosiężnym konieczne jest podniesienie desek jeszcze o jakieś 5mm. Co można zastosować dodatkowo pod matę i deskę barlinecką żeby podnieść podłogę do poziomu płytek? Czy może to być np. podkład piankowy, który daje się pod panele.

 

deska barlinecka montaż jaki podkład

 

Odpowiedź: Pod matę korkową proponuje położyć sklejkę lub płytę wiórową o grubości 5mm. Sklejka lub płyta powinna być zamocowana do podłoża za pomocą kołków montażowych. Należy pamiętać, żeby łby kołków zagłębić poniżej płaszczyzny płyty. Na tak przygotowane podłoże kładziemy matę korkowa i montujemy drewnianą podłogę.

Pokrewne tematy