fbpx

Podłoga Barlinek w Twoim wnętrzu   

Zobacz wizualizację

JODŁA FRANCUSKA (CHEVRON) – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Na jaki klej można kleić podłogi chevron, czyli jodłę francuską?

Barlinek zaleca do klejenia kleje jednoskładnikowe. Klej z oferty Barlinka 1K 950 [czytaj więcej] jest bardzo dobrym rozwiązaniem do montażu tej podłogi.

2. Jaką pacą należy nakładać klej podczas montażu podłogi chevron (jodła francuska)?

Barlinek rekomenduje pacę B11 o szerokości zęba 8mm, głębokości 5mm i 6mm odstępie między zębami.

3. Jak rozpocząć montaż desek chevron (jodły francuskiej)?

Należy dokładnie skleić ze sobą trzy pasy podłogi za pomocą szybkowiążącego kleju do drewna. Klej rozprowadzamy na podłoże w kształcie sklejonych trzech startowych pasów podłogi. Następnie nakładamy klej symetrycznie wzdłuż środkowej linii i montujemy lewe i prawe deski.

4. Ile powinna wynosić dylatacja przy podłodze chevron (jodła francuska) i gdzie należy ja wykonywać?

Dylatacja powinna wynosić 10mm przy każdej przeszkodzie jak ściana, płytki ceramiczne, schody itp. Jest to montaż klejowy dlatego nie wykonujemy dylatacji w świetle ościeżnicy.

5. Jakim środkiem należy pielęgnować podłogę lakierowaną chevron (jodła francuska)?

Do pielęgnacji należy stosować środki pielęgnacyjne z serii Protektor. Protektor Koncentrat do bieżącej pielęgnacji, Protektor Komplet do usuwania większych zabrudzeń oraz Protektor Blask do renowacji podłogi lakierowanej. Zobacz więcej: środki do pielęgnacji podłóg drewnianych.

6. Na filmie instruktarzowym na stronie Barlinka nie ma pokazanego dobijania poszczególnych desek chevron dobijakiem i młotkiem. Czy jest to prawidłowo?

Podłoga chevron to małe deseczki z zamkiem pióro-wpust. Montaż polega na łączeniu ich w systemie klejowym do podłoża. Połączenie dwóch deseczek wykonujemy ręcznie bez dobijaka, który mógłby przesuwać deski po kleju.

7. Czym zamaskować szczelinę dylatacyjną pomiędzy płytkami a podłoga chevron?

Podłoga chevron montowana jest w systemie klejowym. Brak możliwości ruchu podłogi pozwala na zastosowanie wypełnienia z korka pomiędzy płytkami a podłogą.

8. Czy podłogę chevron można montować diagonalnie w pomieszczeniu?

Kierunek montażu jest dowolny i zależy tylko od wyobraźni inwestora. Najważniejsze, żeby zostały zachowane zasady prawidłowego montażu przedstawione w instrukcji montażu, filmu instruktażowego oraz w warunkach użytkowania podłóg lakierowanych lub olejowanych.

9. W jaki sposób wykonać opaskę wzdłuż ścian z deski warstwowej i połączyć ja z podłoga chevron?

Prace należy powierzyć parkieciarzowi. W standardowej desce warstwowej oraz w sąsiadującej desce chevron musi wyfrezować rowek na zamocowanie obcego pióra. Dopiero potem całość przyklejamy do podłoża.

10. Czy podłogi chevron można montować pływająco?

Podłogi chevron mają zamki pióro-wpust na krótkiej i długiej krawędzi. Ten rodzaj zamka umożliwia montaż tylko w systemie klejowym lub poprzez przyszycie do płyty drewnopochodnej za pomocą zszywek.