fbpx

INSTRUKCJA MONTAŻU JODŁY KLASYCZNEJ W SYSTEMIE KLEJOWYM

MONTAŻ JODŁY KLASYCZNEJ NA KLEJ

Jodła klasyczna to wzór podłogi, który nadaje każdemu wnętrzu elegancji i prestiżu. W kolekcji Pure Classico Line znajdą Państwo deski podłogowe dające możliwość ułożenia podłogi drewnianej we wzór jodły klasycznej. Występują one w dwóch wariantach wymiarowych: 725mm długości i 130mm oraz 660 mm długości i 110 mm szerokości.

Dzięki zastosowaniu zamka Barclick na długiej krawędzi i unikalnego zamka Crosslock na krótszym boku, montaż podłogi drewnianej we jodły klasycznej jest prosty i łatwy oraz nie wymaga stosowania prawej i lewej klepki, jak w przypadku tradycyjnych parkietów. Deski podłogowe zabezpieczona są lakierem matowym lub olejem naturalnym. Jodła klasyczna Barlinek charakteryzują się różnym natężeniem cech drewna, a struktura każdej deski podkreślona została poprzez szczotkowanie jej powierzchni.

Jodła klasyczna od Barlinka podobnie jak pozostałe podłogi drewniane układane w tradycyjny sposób, to deska trójwarstwowa, która nadaje się na ogrzewanie podłogowe, zarówno wodne jak i elektryczne, którego przewody grzewcze zatopione są w wylewce.

Montaż parkietu poprzez przyklejenie go do podłoża należy powierzyć profesjonalnej firmie parkieciarskiej. Samodzielny montaż może skutkować uszkodzeniem parkietu, pobrudzeniem parkietu klejem, powstaniem błędów montażowych. Nie można stosować klejów rozpuszczalnikowych i dyspersyjnych. Zaleca się kleje jednoskładnikowe typu np. : PU (poliuretanowe), MS (silanowe), MSP (MS polimer) przeznaczone do drewnianych podłóg  warstwowych wykończonych fabrycznie.

WAŻNE: podczas montażu należy kleić wszystkie deski na zamku czołowym stosując kleje wodoodporne w klasie D3. Nie wolno stosować klejów na bazie wody. Przyklejone do podłoża deski należy obciążyć na czas schnięcia kleju wykorzystując do tego np. paczki z deskami.