fbpx

DOM W STYLU NORWESKIM. WNĘTRZA PEŁNE ŚWIATŁA.

Dom w stylu norweskim zaaranżowany jest w zgodzie z naturą. Jasne, przestronne pomieszczenia ocieplone są naturalnym, prawdziwym drewnem. Znajdzie się tu zarówno miejsce na proste, lekkie sprzęty, jak i designerskie meble od projektantów. Wnętrza powinny być funkcjonalne i nie musi panować w nich idealny porządek. Bez obaw o bałagan na blatach mebli i oparciach krzeseł można czasem pozostawić przedmioty codziennego użytku.

styl norweski w mieszkaniu

Dom w norweskim stylu najłatwiej jest zaaranżować w drewnianym budynku. Warto wtedy wyeksponować jego elementy konstrukcyjne. Estetyka ta doskonale sprawdzi się także w mieszkaniach w kamienicach. Ściany w pomieszczeniach powinny być pomalowane na biało. Dobrze, jeśli znajdą się w nich duże okna. Podłoga w domu w stylu norweskim koniecznie musi zostać wykonana z drewna. Jest to ikona tego stylu. Bielone deski, przez które delikatnie przebija usłojenie desek, mają tę dodatkową zaletę iż wbrew pozorom kompletnie nie widać na nich śladów użytkowania. Deski są ciepłe same w sobie, zatem żadne dywany nie są tutaj potrzebne.

dom w stylu norweskim

W pokojach w domu w stylu norweskim muszą znaleźć się minimalistyczne meble. Powinny być one pomalowane lub okleinowane na biało lub w odcieniach beżów i kremów, a część z nich powinna być zrobiona z surowego drewna. W aranżacji znajdzie się także miejsce na akcenty w kolorze czerni i chromowane dodatki. Nastrój w pomieszczeniu można ocieplić także poduszkami i narzutami w jasnych, pastelowych kolorach.

styl norweski w mieszkaniu

W kuchni w domu w stylu norweskim panuje funkcjonalny ład. Nie ma tu miejsca na zbędne dodatki, jednak na blatach rozmieszczone są funkcjonalne przedmioty, które warto mieć pod ręką podczas przygotowywania posiłków. Pojemne szafki z gładkimi frontami zwykle zajmują jedną lub dwie ściany. Przestrzeń robocza musi być dobrze oświetlona, a we wnętrzu powinno znaleźć się miejsce na część jadalną.

styl norweski w mieszkaniu

Skandynawski klimat domu w stylu norweskim budują dodatki. Dobrze, aby nie zabrakło tu naturalnych ozdób. Na drewnianej podłodze można położyć skóry, a w pomieszczeniach powinno znaleźć się wiele roślin doniczkowych. Ściany warto ozdobić nowoczesną, minimalistyczną sztuką. Można na nich powiesić również lustra w prostych ramach. Dobrze, jeśli ozdoby w domu w stylu norweskim wykonane są z drewna – mogą to być efektownie ułożone polana do kominka, drabina lub drewniane kozły stolarskie pokryte surowymi deskami, pełniące funkcję stolika kawowego.