fbpx

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach. Efektownie dzieli przestrzeń, powiększa blat roboczy, a nawet występuje w roli stołu jadalnego. Wyspy mogą stać w jednym miejscu na stałe lub są usytuowane na kółkach – wtedy możesz zmienić ich położenie w zależności od potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać wyspę kuchenną.

SALON Z KUCHNIĄ I WYSPĄ KUCHENNĄ

Wyspa kuchenna to idealny wybór do salonu z kuchnią. Stanie się meblem łączącym funkcje obu pomieszczeń. Ważne, aby pasowała zarówno do aranżacji kuchni, jak i salonu. Nie musi jednak być dokładnie w tym samym stylu, co meble w pomieszczeniu. Piękna wyspa kuchenna stanie się oryginalną ozdobą wnętrza. Bardzo ważne, aby mebel ustawiony w przestronnym wnętrzu znalazł odpowiednie miejsce. Nie może blokować ciągów komunikacyjnych, ponadto powinien podnieść funkcjonalność kuchni. Dobrym pomysłem na wyspę kuchenną w salonie z kuchnią jest postawienie jej w taki sposób, by od strony pokoju dziennego stawała się kącikiem jadalnym, a od kuchni pozwalała na wykorzystanie dodatkowego blatu roboczego.

WYSPA KUCHENNA – WYMIARY, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE BĘDZIE FUNKCJONALNA

Chcesz kupić wyspę kuchenną? Wielkość mebla musi zostać dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości aranżacyjnych. Na rynku dostępne są nawet bardzo małe wyspy kuchenne idealne do kawalerek i niewielkich kuchni. Zwykle dodatkowo wyposażone są w kółka, które ułatwiają łatwe przemieszczanie mebla. Dzięki temu można wykorzystać je jako dodatkowy blat roboczy, podręczny stolik albo barek. W przestronnych salonach wyspa kuchenna zazwyczaj ma duży rozmiar. To przede wszystkim dlatego, że optycznie dzieli przestrzeń. Ponadto przy dużej wyspie kuchennej może komfortowo usiąść kilka osób. Wybierając taki mebel, zastanów się nad rozkładem szafek. W ofertach firm meblarskich dostępne są zarówno wyspy w pełni zabudowane przestrzenią do przechowywania, jak i takie z wnęką na nogi, pozwalającą na wygodne zjedzenie posiłku.

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: