fbpx

Jak urządzić salon?

W stylu nowoczesnym lub klasycznym. Jest wiele pomysłów na wymarzony salon. Jak urządzić takie pomieszczenie? To nie lada wyzwanie! Trzeba zrobić wszystko, by było nie tylko przytulne, ale i funkcjonalne. Przecież korzysta z niego cała rodzina. Kolory farb oraz ustawienie mebli koniecznie dopasuj do rozmiaru i układu wnętrza. Aranżuj z pomysłem, by w pełni wykorzystać jego potencjał.

JAK URZĄDZIĆ SALON? NIECH SKORZYSTA Z NIEGO CAŁA RODZINA

 

Wybrałeś już kolory, którymi pomalujesz salon. Jak urządzić resztę wnętrza? Bardzo ważna jest podłoga. Dla wygody możesz pokryć ją glazurą, pakietem lub drewnianymi deskami podłogowymi. Dobrym pomysłem będzie też połączenie płytek z naturalnym drewnem – ceramika może znaleźć się na przykład przy kominku. Jeśli chcesz, by wnętrze było przytulne, połóż na podłodze kilka dywanów. Jeśli masz większą rodzinę, dobrze jeśli będzie to coś dużego i miękkiego – w ten sposób zyskasz doskonałe miejsce na wspólne leniuchowanie, turlanie i granie w planszówki.

Głównym problemem w trakcie urządzania salonu jest brak miejsca. Rzadko wnętrze jest tak duże, by pomieścić wszystkie sprzęty niezbędne domownikom. Dlatego bardzo istotne jest, by wybrać tylko niezbędne meble i zachować przy tym umiar. Najważniejsze, by zestaw wypoczynkowy dostosować do rozmiaru wnętrza i ustawić go w miejscu, gdzie jest dużo przestrzeni. Co ważne, sofa i fotele niekoniecznie muszą stać pod ścianami. Rozmiar wypoczynku musi zostać dopasowany do wielkości pomieszczenia. Jednak sofa i fotele to nie wszystko, co pomieści salon. Jak urządzić wnętrze kolejnymi sprzętami? Naprzeciwko kanapy powinien znajdować się kominek oraz telewizor lub kino domowe i sprzęt audio. Jeśli salon jest duży i chcesz urządzić w nim kącik jadalny, dobrym pomysłem będzie zlokalizowanie stołu pod oknem. Komody i regały zwykle najlepiej jest ustawić przy ścianach prostopadłych do tej, przy której stoi kanapa. 

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: