fbpx

Wszystkie kolory Mediolanu

 WSZYSTKIE KOLORY MEDIOLANU

Mediolan co roku obwieszcza światu co nowego będzie królować we wnętrzach, co jest na topie, a co powoli odchodzi w zapomnienie. Do trendów jednak tak w modzie jak i we wnętrzach trzeba podchodzić z pewną ostrożnością. Należy wiedzieć co w trawie piszczy, jednak nie trzeba zabierać się od razu za przemalowywanie całego domu. Mediolan jako mekka designu wskazuje co rok pewne kierunki, z tym, że to co jest na topie w świecie dziś, na naszym rodzimym podwórku może być zauważalne dopiero „jutro”.

Kolorystyka

Jak wiadomo każda firma co roku ogłasza swój kolor (Pantone, Benjamin Moore, czy nawet Dulux), i zazwyczaj nie pokrywają się one z tymi kolorami, które obserwujemy w przestrzeniach targowych. Stworzyliśmy swoje własne podium kolorów 2017 roku.

Żółto/pomarańczowy

Te ciepłe odcienie zauważalne były w bardzo wielu aranżacjach, od kolorów głównych po kolorystykę dodatków. Ciepłe wręcz słoneczne barwy z pewnością ożywią każde pomieszczenie i doskonale mogą współgrać z wieloma kolorami. Tak jak w zeszłym roku zieleń, tak w tym roku pomarańczowy opanował w zasadzie wszystkie stoiska. Jest zdecydowanie czymś nowym i zaskakującym oraz spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem nawet wśród osób, które na co dzień od tego koloru stroniły.

Kolorystyka ziemi

Wracają beże, brązy, delikatne szarości, niebieskości. Mocnym trendem jest spokój kolorystyczny, harmonia, odpoczynek na łonie przyrody. Jedno to sama kolorystyka, drugie to kwestia wykorzystanych surowców/materiałów. Gama dodatków to przede wszystkim zielenie (zielone rośliny), ale też brązy: jasne (naturalne drewno) i ciemne (kolor gleby torfowej), beże, szarości (jak skały), złamane szarości (jak ciemne burzowe niebo), khaki, kolor oliwkowy, brudne morskie błękity.

Materiał powstał przy współpracy z conchitahome.pl

POZOSTAŁE ARTYKUŁY