fbpx

Produkt naturalny i ekologiczny wykonany ze sprasowanego korka naturalnego:

  • dobra izolacja akustyczna
  • odporny na duże obciążenia
  • trwały i elastyczny
  • odporny na wilgoć
  • łatwy i szybki w montażu

Parametry :

  • Współczynnik pochłaniania dźwięków – 20[dB]
  • Współczynnik przewodzenia ciepła – 0,04 [W/mK]
  • Gęstość- 200-240 [kg/m3]

nr kat. POD002001
Cena: 133,50 zł* / 10 m2

*  + 23 % VAT. Sugerowana cena netto. Ostateczne ceny sprzedaży pozostają indywidualną decyzją sprzedającego.

Mata korkowa wykorzystywana jest jako podkład pod Deskę Barlinecką oraz panele podłogowe. Doskonale nadaje się pod podłogi montowane w systemie pływającym – to metoda, która jest łatwa i wygodna, a także nie wymaga zastosowania kleju. Mata korkowa wykonana jest z naturalnego, sprasowanego korka. Została wyprodukowana bez udziału substancji szkodliwych, dzięki czemu jest nie tylko ekologiczna, ale także bezpieczna dla zdrowia. Co więcej, materiał nie przyciąga i nie pochłania kurzu, przez co jest odpowiedni dla alergików. Maty korkowe są doskonałą alternatywą dla innych materiałów podkładowych. Produkt przeznaczony jest do stosowania w domach, mieszkaniach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Dodatkową zaletą maty korkowej są jej bardzo dobre właściwości akustyczne. Mata korkowa Barlinek wygłusza dźwięki, tłumi odgłosy kroków na drewnianej podłodze. Mata korkowa może być stosowana jako podkład pod deski warstwowe na systemach ogrzewania podłogowego. Co więcej, mata korkowa pod panele jest również odporna na wilgoć. Pozwala też na łatwe zniwelowanie drobnych nierówności. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zbyt duże przewyższenia posadzki mogą skutkować nierównym ułożeniem podłogi oraz jej skrzypieniem.

Mata korkowa jest również lekka i elastyczna oraz odporna na obciążenia. Jej ogromną zaletą jest łatwy i szybki montaż. Produkt po prostu rozwija się na posadzce i odpowiednio przycina. Ważne, aby pomiędzy ścianą oraz innymi przeszkodami a matą korkową zostały pozostawione przerwy dylatacyjne o wielkości 10 mm. Bezpośrednio na podkładzie można montować deski trójwarstwowe. Następne rzędy maty korkowej należy układać w miarę postępu prac. Z upływem czasu mata korkowa Barlinek nie traci swoich właściwości i nie kruszy się, dzięki czemu będzie służyła przez lata.

Mata korkowa Barlinek sprzedawana jest w rolkach, zawierających 10 m2 produktu. W naszej ofercie można znaleźć również podkłady podpodłogowe, idealne pod panele i deskę trójwarstwową.

Karta techniczna (pobierz)