fbpx

 

Barlinek uruchomił najnowocześniejszą fabrykę podłóg w Europie. Pracę znajdzie tu 400 wykwalifikowanych pracowników.  

Firma Barlinek jest wiodącym producentem podłóg drewnianych na świecie, o potencjale produkcyjnym ponad 14 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest Deska Barlinecka, a jej sprzedaż prowadzona jest do 75 krajów na 5 kontynentach. Firma przywiązuje dużą wagę do tego, aby stosowane technologie i gotowe wyroby były ekologiczne i neutralne dla środowiska naturalnego. Od wielu lat realizuje program „1 za 1″ – za każdą zakupioną paczkę Deski Barlineckiej oznaczoną logo akcji, współfinansowany jest zakup jednej sadzonki. Dzięki temu „Las Klientów” Barlinka liczy już ponad 17 mln drzew!

Firma podąża za najnowszymi trendami i chce odpowiadać na potrzeby każdego klienta, dlatego już dziś, z myślą o przyszłości, powstała fabryka na powierzchni blisko 38 000 m2. Produkcja nowoczesnych podłóg winylowych i hybrydowych rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2024 roku. Podłogi hybrydowe to połączenie drewna i mineralnego rdzenia, dzięki czemu drewno zyskuje wyjątkową odporność. Natomiast podłogi winylowe SPC to trwałość, wytrzymałość i łatwość utrzymania wraz  z idealnym odwzorowaniem drewna – czyli materiału, na którym Barlinek zbudował swoje kompetencje i zna się jak nikt.

Barlinek, dla którego odpowiedzialność społeczna oraz ekologia to tematy współistniejące z biznesem od początku działalności, stawia również w tym przypadku na czystość produkcji – nowa fabryka nie emituje zanieczyszczeń do środowiska i wdraża recykling wewnętrzny. Do końca 2027 roku planowana jest zdolność produkcyjna na poziomie 20 000 000 m2 rocznie, a planowana inwestycja to kwota ok. 865 mln PLN.

W chwili obecnej uruchomione zostały laboratoria, nowoczesne linie produkcyjne, magazyn. Firma poszukuje wykwalifikowanej kadry, która wspierać będzie wiedzą i doświadczeniem obecne zasoby w dalszym rozwoju. W ramach tego wielkiego projektu, który ugruntowuje pozycję firmy Barlinek jako lidera w produkcji podłóg w Europie, poszukiwani są specjaliści z zakresu wytłaczania, lakierowania, klejenia, profilowania, digital printing czy digital structure, gotowi na wdrożenie najnowocześniejszych technologii oraz pracę zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania procesami produkcyjnymi.

Aplikuj na jedną z aktualnych ofert do nowego zakładu:

 

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie i możliwość awansu
  • szkolenie i wdrożenie nowych pracowników
  • rynkowe wynagrodzenie
  • zorganizowany transport pracowników do zakładu
  • system płatnych poleceń
  • pakiet prywatnej opieki medycznej
  • świadczenia socjalne, w tym dopłatę do wypoczynku oraz dodatki